українська російська англійська
Міністр культури зустрівся з родиною відомої української художниці Марії Примаченко
06.04.2017 | 14:36
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з нащадками відомої української художниці Марії Примаченко - її онуком Петром та його дружиною Наталею. Під час спілкування обговорено питання  підготовки до відзначення у 2018 році  110-ї річниці  з дня  народження художниці та  зокрема можливості оголошення наступного року – роком Марії Примаченко.

 Під час зустрічі також порушено питання створення музею творчості Марії Примаченко та її сина Федора, зокрема, можливості закладення  ландшафтного парку з використанням персонажів та елементів картин мисткині, а також організації інших творчих заходів, залучення до цих процесів національних мистецьких закладів.

 «Українська культура унікальна і це визнають у всьому світі, втім у самій Україні вона часто залишається недооціненою, саме тому необхідно якомога ширше демонструвати здобутки наших видатних митців. Це стосується і творчості Марії Примаченко, створення музею якої вже давно на часі. Її роботи заворожують та  дозволяють зануритися у цей фантастичний світ – дивовижних птахів, тварин, квітів. І цю красу мають побачити всі», - сказав  Євген Нищук.

Міністр культури висловив щире бажання відзначити 110-ту річницю художниці на належному рівні та всіляко сприяти реалізації ініціатив щодо відзначення пам’яті великої української художниці.

«Творчість Марії Примаченко – одна з найважливіших складових української справжньої народної культури, казкові картини художниці уособлюють собою неповторність та глибину самобутнього мистецтва нашого народу», - додав Євген Нищук.

 

версія для друку