українська російська англійська
Біляївка на Одещині отримала повноваження держархбудконтролю
06.04.2017 | 14:54
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

Місто Біляївка Одеської області перебрало на себе містобудівні повноваження в рамках децентралізації системи держархбудконтролю. Відповідні акти прийому-передавання справ 5 квітня підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев та міський голова Біляївки Михайло Бухтіяров.

Церемонія відбулася під час зустрічі з головами міст, яка відбулася у Мінрегіоні під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубко.

Таким чином, міська влада Біляївки отримала ефективний інструмент містобудівної політики, який допоможе місту контролювати законність будівництва та реалізувати інвестиційні проекти, які поліпшать міську інфраструктуру.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев відзначив, що реформа у містобудівній сфері відбулася саме завдяки представникам місцевого самоврядування, які не побоялися взяти на себе повноваження держархбудконтролю.

«У переліку найактивніших областей – Київська, Дніпропетровська, Донецька. Найменш активними є Сумська, Херсонська та Рівненська області. Остання, на жаль, не має жодного новоствореного органу, – підкреслив Олексій Кудрявцев. – У Держархбудінспекції сьогодні на розгляді знаходиться 27 звернень від органів місцевого самоврядування. До кінця травня більшість з них вже отримають функції держархбудконтролю».

Своєю чергою Михайло Бухтіяров запевнив, що містобудівні повноваження влада Біляївки використає максимально ефективно та з користю для громади.

«Це дасть можливість місту оперативно вирішувати проблеми будівництва», – сказав міський голова Біляївки.

З усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю,  мешканці Біляївки можуть звертатися до новоутвореного органу, який знаходиться за адресою: м. Біляївка, пр. Незалежності, 9, каб. 17.

Станом на сьогодні повноваження держархбудконтролю отримав 61 населений пункт. Серед них 19 обласних міст:  Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєверодонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький.

 Гаряча  лінія щодо питань, пов’язаних із децентралізацією повноважень у сфері держархбудконтролю проводиться щоденно з 10:00 до 12:00 за телефоном: (044) 291-69-64.

версія для друку