українська російська англійська
Мирослав Продан: Взаємодія між проектами Twinning з митних та прикордонних питань довела свою ефективність
06.04.2017 | 19:32
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Проект Twinning для фіскальної служби буде подовжений ще на 2 місяці. Таке рішення ухвалене під час 5-го засідання Керівного комітету проекту Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері», яке відбулося сьогодні, 6 квітня.

 «Тісна взаємодія між проектами Twinning з митних та прикордонних питань довела свою ефективність у запровадженні європейських стандартів у діяльності наших служб і взаємодії між митними та прикордонними органами України», – зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

Він розповів, що протягом першого кварталу цього року ДФС спільно з експертами Twinning працювали над розвитком системи аналізу та управління ризиками, а також  удосконаленням митного контролю та митних процедур. Зокрема, при переміщенні товарів подвійного значення та озброєння. А також опрацювали низку заходів щодо підвищення захисту прав інтелектуальної власності, дотримання ветеринарного та фітосанітарного контролю тощо.

Окрему увагу експерти приділили питанням ефективного та цільового використання ІТ для забезпечення чіткого та своєчасного виконання ДФС своїх функцій, посилення антикорупційних заходів у системі ДФС, у т.ч. шляхом удосконалення діяльності підрозділів по роботі з кадрами.     

Під час засідання Мирослав Продан також підтвердив готовність ДФС до подальшої співпраці з Державною прикордонню службою України у рамках реалізації проектів Twinning.

«Це дозволить нам, двом службам, які знаходяться на кордоні, й надалі виробляти спільні підходи та рішення, спрямовані на створення європейських правил та процедур на кордоні України з ЄС», – наголосив керівник ДФС.

Нагадаємо, Twinning – нова форма технічного співробітництва між органами влади держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів. Визначальною рисою проектів Twinning є безпосередній обмін досвідом в окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачі “ноу-хау” та передової практики між державними органами країн – членів ЄС та їхніми партнерами-бенефіціарами, напрацювання унікального національного досвіду.

Проект передбачає:

- довгострокові щоденні консультації між представниками ДФС та експертами з країни-партнера на чолі з постійним радником проекту Twinning (RTA);

- навчальні візити до країн-членів ЄС з метою ознайомлення на практиці з аспектами впровадження елементів інтегрованого управління кордонами;

-  нормотворчу роботу у сфері боротьби з корупцією (круглі столи, публікація посібника з антикорупційних заходів).

 

 

 

 

 

версія для друку