українська російська англійська
МІП: У Києві в рамках акції "2500 сакур" до Року Японії в Україні висадили перше дерево
07.04.2017 | 09:37
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

6 квітня в ІА «Укрінформ» відбулася організована Міністерством інформаційної політики України презентація кампанії Посольства Японії в Україні «2500 сакур».

Під час прес-конференції було представлено створений Посольством Японії в Україні відеоролик, який розповідає про допомогу Японії Україні за 25 років із часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією, та розроблену на основі цього ролику Міністерством інформаційної політики України соціальну кампанію, в ході якої на бордах і сітілайтах міст України з’явилися факти про надану підтримку.

Відкриваючи прес-конференцію, Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що Україна та Японія – не такі вже різні країни, як усі думають: «Спілкування з японськими колегами демонструє мені, що ми маємо спільні цінності та є значно ближчими один до одного, ніж може здаватися». За його словами, український народ має дізнатися більше про допомогу зі сторони Японії: «Для того, щоб розповісти українцям про допомогу Японії, мало буде однієї прес-конференції. Комунікаційна кампанія МІП про допомогу триватиме протягом року».

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі представив кампанію Посольства Японії в Україні «2500 сакур», що відбувається в рамках Року Японії в Україні: «Ми висадимо ці дерева, а потім щороку будемо згадувати про те, як пройшов Рік Японії в Україні».

За його словами, починаючи з квітня буде висаджено дерева в понад 20 містах України, в тому числі Києві, Львові, Одесі тощо. Акція здійснюватиметься за підтримки та в тісній співпраці із компанією JTI Україна та місцевими органами самоврядування за участю глави японської дипмісії та міських голів.

«Я сподіваюся, що багато людей зацікавляться цією кампанією та до кінця року в Україні висадять 2500 сакур», - сказав Посол. Сумі Шігекі також розповів про наступні заходи до Року Японії в Україні: масштабну виставку японської культури в Мистецькому Арсеналі, що відбудеться в листопаді, випуск японського пива до літа та модернізацію Парку Кіото в Києві до червня.

Марина Соботюк, завідувач сектору медіакомунікацій МІП, повідомила також про розпочату роботу над фільмом про Україну для японської аудиторії та розповіла про розроблену студрадою при МІП інфографіку про особливості японців. «Фільм буде знято в рамках популяризації України в світі», - резюмувала вона.

Відразу після презентації учасники заходу висадили першу сакуру в рамках кампанії «2500 сакур» у дворі ІА «Укрінформ».

Участь у прес-конференції взяли: Юрій Стець - Міністр інформаційної політики України; Шігекі Сумі - Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні; Такаші Хірано - політичний Аташе посольства Японії в Україні; Марина Соботюк - завідувач сектору медійних комунікацій та взаємодії із ЗМІ Міністерства інформаційної політики України.

Нагадаємо, згідно з Указом Президента України Петра Порошенка з метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною та Японією 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. Відтак МІП спільно з Посольством Японії в Україні планують інформувати суспільство про ряд заходів, які допоможуть ознайомити українців з культурою, традиціями, та історією Японії.

 

версія для друку