українська російська англійська
Глава Уряду: Україна має можливості швидкого відновлення, при правильному управлінні можемо пришвидшити ріст
10.04.2017 | 18:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Українська економіка має можливості швидкого відновлення, і при правильному управлінні й створенні стимулів розвитку економічний ріст може бути суттєво пришвидшений. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час ІІ Українського форуму бізнесу.

Він нагадав, що в 2016 році вдалося стабілізувати економічну ситуацію, зупинити економічне падіння, і у 4 кварталі економіка продемонструвала зростання у майже 5% ВВП.

"Сьогодні економіка країни дає чіткий сигнал - при правильному управлінні процесом і пріоритетах ми зможемо вийти на стійке економічне зростання", - сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що сьогодні йдеться про зміну структури економіки України і перехід від сировинного типу, коли країна є придатком для економік інших країн, до створення національного конкурентного продукту всередині України.

"Маємо додану вартість створювати у нас в країні. Нам потрібно формувати умови для того, щоб відновити наш промисловий потенціал, а я можу чітко сказати – у нас є можливості швидкого відновлення. Нам потрібне створення умов, формування окремих програм підтримки", - наголосив Володимир Гройсман.

Одним з таких прикладів він назвав програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки для аграріїв, на яку виділено 500 млн грн. Окрім того, за словами Прем’єр-міністра, створені і працюють Офіс залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, Національний комітет з промислового розвитку та Офіс з просування експорту.

З 1 квітня, підкреслив Володимир Гройсман, працює Єдиний електронний реєстр відшкодування ПДВ, а це прямий інструмент подолання корупції у цій сфері, спрощено адміністрування податків, а Державна фіскальна служба поступово перетворюється "з карального на сервісний орган управління".

Значними є досягнення в сфері дерегуляції. Глава Уряду нагадав, що Кабінету Міністрів знадобилося лише одне засідання наприкінці 2016 року, коли було одномоментно скасовано 367 регуляторних актів. Аналогічне засідання відбулося і цього року: скасовано ще 100 рішень. При цьому Уряд буде і далі йти цим шляхом, проводячи "розумні регуляції".

Кроком в цьому напрямку стане створення Служби фінансових розслідувань, яка замінить економічні служби Національної поліції, СБУ та ДФС. Служба буде прозорою, ефективною та зрозумілою для бізнесу.

В пригоді стане й робота з удосконалення системи державного управління, розпочата в травні минулого року. "Ми йдемо цим шляхом, щоб врешті-решт привести професійні, кваліфіковані, мотивовані кадри на службу у державні органи влади", - зазначив Володимир Гройсман.

В цьому контексті він також згадав реформу децентралізації, яка стала однією з найуспішніших в країні і позитивно впливає на розвиток регіональної економіки. 

 

 

версія для друку