українська російська англійська
Прем'єр-міністр про підсумки року діяльності Уряду: Ми відновили економічне зростання та розпочали капітальний ремонт країни (Презентація)
11.04.2017 | 12:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд упродовж року своєї роботи виконав те, що обіцяв – стабілізував економічну ситуацію, відновив економічне зростання та розпочав капітальний ремонт країни. На цьому наголосив  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на прес-конференції за підсумками року діяльності Уряду.

"Те, що змогли зробити у 2016 році - нам вдалося виконати те, що ми обіцяли. Ми прийшли на фоні політичної, і як наслідок, економічної кризи. Для нас було найголовнішим завданням зробити все від нас залежне, щоб ми стабілізували національну економіку і перейти до зростання. Нам вдалося це зробити у 2016 році", - підкреслив він.

За результатами 2016 року українська економіка зросла на 2,3%, середня номінальна заробітна плата зросла на 35,4%, місцеві бюджети зросли на 50%, а у цьому році очікується їхнє зростання ще на 25%. Зібрано врожаю зернових 66 млн тонн, а експорт продукції сягнув 15,5 млрд доларів. У Бюджеті-2017 акумульовано 9 млрд грн на підтримку регіонального розвитку, що у 1,4 раза більше, ніж торік. На ремонт доріг виділено втричі більше коштів - 30 млрд грн. Додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров'я зросла на 14,9 млрд грн. Дефіцит бюджету скорочено до 3%, порівняно з 3,75% у 2016 році. Прогнозована інфляція 8,1% проти 12% у Бюджеті-2016. Додатково до плану у бюджет отримано 18 млрд грн завдяки системним змінам та детінізації роботи митниці. Завдяки Електронній системі публічних закупівель ProZorro зекономлено 8 млрд грн. 150 млн грн виділено на ангіографічного обладнання для лікарень, що дозволить рятувати життя 3 тисячам українців щороку.

За усіма цими цифрами стоїть життя українських громадян, наголосив Глава Уряду.

"Все, що виробить національна економіка, ми зможемо реінвестувати у якість життя українських громадян", - наголосив Прем’єр-міністр.

Уряд з вересня почав підготовку до 2017 року, нагадав Володимир Гройсман. Він переконаний – "незважаючи на багато проблем, які нам у тому числі штучно створюють, 2017 рік має усі перспективи стати роком зростанням національної економіки і зміни в кращий бік соціальних стандартів для наших громадян", що забезпечить зміну у кращий бік якості життя людей. Над цим сьогодні працює Уряд.

Також Кабінет Міністрів почав роботу над тим, щоб оновлювати країну, здійснювати модернізацію інфраструктури, та підійшов до питання будівництва і реконструкції доріг.

"Наш системний підхід дасть можливість оновлювати дороги, будувати нові школи, поліклініки, оновлювати рухомий склад Укрзалізниці, робити інші інфраструктурні проекти. Фактично, ми підготувалися, щоб розпочати капітальний ремонт країни. На це потрібне буде час і ресурси", - зауважив Володимир Гройсман.

Серед інших здійснених Урядом кроків:

- у 2017 році фактично утворено державний дорожній фонд, який повністю запрацює в 2018 році. На ремонт доріг виділено втричі більше коштів - 30 млрд грн;

- встановлено єдину ціну на газ;

- у сфері охорони здоров'я у 2017 році Уряд планує провести медичну реформу, яка забезпечить надання громадянам якісної медичної допомоги;

- також з 1 квітня запроваджено урядову програму "Доступні ліки". В бюджеті передбачено 500 млн грн на відшкодування вартості лікарських засобів;

- скасовано 460 застарілих нормативних актів, запроваджено он-лайн реєстрацію бізнесу;

- реформується податкове і митне адміністрування, щоб приборкати корупцію;

- здійснена бюджетна децентралізація. Відбувається утворення об'єднаних територіальних громад, реформа регіональних систем охорони здоров’я і освіти. Здійснюється реформа виконавчих органів влади, впровадження е-врядування на місцях.

У 2017 році Уряд запланував проведення п'яти ключових реформ, що дадуть можливість забезпечити економічне зростання і конвертувати доходи бюджету у підвищення якості життя українських громадян, зокрема: пенсійну реформу, продаж неефективних активів, земельну реформу, яка сформує умови для зміцнення українського фермерства, реформи освіти та охорони здоров'я.

"Для мене як для людини цей рік був дуже непростим. Але насправді я бачу величезну перспективу в Україні, я бачу те, що ми можемо робити зміни, змінювати життя і вселяти віру в українських громадян не просто словами, а реальними діями. Хочу закликати усіх, щоб ми діяли в ім'я нашої України і в ім'я того, щоб Україна посіла своє гідне місце на мапі Європи і світу", - підкреслив Володимир Гройсман.

 

Документи:
Рік роботи Уряду (Презентація)
версія для друку