українська російська англійська
Прем'єр-міністр на зустрічі з главами залізниць Транскаспійського регіону: Ми готові долучитися до розвитку транспортних коридорів, таке об'єднання буде результативним
11.04.2017 | 15:40
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна в рамках розвитку свого транзитного потенціалу готова долучитися до створення нових транспортних коридорів і приєднатися до вже існуючих маршрутів, утворених в тому числі у напрямку Південь - Захід з Середньої Азії через Грузію та Азербайджан в напрямку Європи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у ході зустрічі з главами залізничних компаній України, Азербайджану, Грузії, Казахстану.  

Володимир Гройсман підкреслив, що співробітництво в транспортній сфері з країнами-членами ГУАМ та партнерами України в Середній Азії  - це пріоритет, який розділяють як в Уряді України, так і в урядах країн-партнерів. «На рівні глав урядів у нас повне розуміння», - сказав Володимир Гройсман. У цьому контексті він нагадав, що в Кабінеті Міністрів України вже створено спеціальний Логістичний комітет, який опікуватиметься транспортними питаннями і покращуватиме взаємодію.

У ході розмови глави залізничних компаній Азербайджану, Грузії, Казахстану запропонували Уряду України активно долучитися до розвитку Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту і, можливо, створити спільне підприємство, яке дозволило б реалізувати принцип «єдиного вікна» при обробці вантажів, які йдуть цим маршрутом. Глави компаній підкреслили, що це могло б стати значною конкурентною перевагою наших країн у використанні транзитних можливостей, адже йдеться про товарні потоки "на мільярди доларів".

Коментуючи можливість створення такого спільного підприємства, Володимир Гройсман відзначив: «Ми вітаємо різні форми взаємодії. І якщо ми зможемо сформувати єдиний  транспортний коридор і спільне підприємство - це нормальні підходи. Наше об’єднання дасть хороший результат для наших держав. Вносьте пропозицію».

Глава Уряду дав доручення Віце-прем’єр-міністру Володимиру Кістіону пропрацювати Дорожню карту спільної роботи і вийти на конкретні рішення. «Давайте зробимо Дорожню карту. Думаю, зможемо це зробити доволі швидко. З нашої сторони ви будете мати максимальну підтримку», - підкреслив Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку