українська російська англійська
МВФ підтримуватиме реформи українського Уряду - зустріч Прем'єр-міністра України з главою Місії МВФ
11.04.2017 | 17:22
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Міжнародний валютний фонд вітає результати роботи Уряду, а також його пріоритети, визначені в Середньостроковому плані дій, і готовий підтримувати зусилля Кабінету Міністрів стосовно їх реалізації. Про це сказав глава Місії МВФ по Україні Рон ван Роден у ході зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом

Глава Місії МВФ підкреслив, що завершення Третього перегляду програми співпраці між Україною та Фондом, затвердженої в березні 2015 року, і виділення чергового кредитного траншу - це підтвердження прогресу, який Україна досягла в питанні впровадження реформ та економічних перетворень. Рон ван Роден відзначив успіхи в енергетичній реформі, реформі банківського сектору.  «Ми вітаємо, що в числі ваших пріоритетів - земельна й пенсійна реформи. І ми завжди готові надавати допомогу. Тож ми ведемо переговори з вашими колегами в Уряді про те, як просувати ці реформи, - сказав Рон ван Роден. - Україна має хороше вікно можливостей, коли під вашим, у тому числі, керівництвом Україна може реалізувати пенсійну реформу, земельну реформу й провести приватизацію».

Своєю чергою Володимир Гройсман подякував за співпрацю і підкреслив, що обговорення ключових реформ триває. «І ми очікуємо на остаточні рішення, сформовані в законопроектах, найближчим часом», - сказав Глава Уряду.

У ході зустрічі сторони приділили окрему увагу питанню обігу земель, пенсійній реформі й приватизації.

Володимир Гройсман особливо наголосив на тому, що питання земельної реформи - дуже чутливе для України. «Кроки, які ми маємо зробити, мають бути успішними», - сказав Володимир Гройсман і  підкреслив, що Уряд виступає категорично проти будь-яких можливостей, які могли б використати олігархічні структури для скупки земельного ресурсу.

Говорячи про пенсійну реформу, представник МВФ підкреслив, що дискусії з цього приводу ведуться доволі активно, і проект реформи вже містить багато хороших елементів, але його остаточне формування потребує часу. Разом з тим Володимир Гройсман нагадав, що технічна робота з цих питань має завершитися вже у травні. 

«По пенсійній реформі і реформі землі ми вийшли на хорошу формулу, яка може бути схвалена (Парламентом).  Я хочу, аби результат був позитивним», - відзначив Володимир Гройсман.

Він також представив колегам з МВФ ідею продажу неефективних держкомпаній через систему ProZorro і  акцентував увагу на тому, що наразі в Україні необхідно оновити  роботу Фонду державного майна, як ключового органу з продажу держактивів. «Приватизація неефективних державних підприємств нам потрібна як повітря. Будемо працювати в цьому напрямку», - сказав Глава Уряду.   

 

 

версія для друку