українська російська англійська
Сергій Савчук: Незалежна теплоенергетика - ціль, до якої прямує Україна шляхом законодавчих змін та стимулювання залучення інвестицій у проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики
11.04.2017 | 19:08
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Незалежна теплоенергетика – ціль, до якої прямує Україна шляхом законодавчих змін та стимулювання залучення інвестицій у проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики. Про це заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи четверту національну спеціалізовану виставку-форум «Незалежна теплоенергетика» 11 квітня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» у Києві.

«Незалежна теплоенергетика – красномовна назва виставки, кількість учасників якої з року в рік збільшується. Над розбудовою цього ринку та полегшенням роботи бізнесу ми активно працюємо та маємо вже чимало досягнень. Лише у першому кварталі 2017 року прийнято низку важливих законодавчих ініціатив, розроблених за участі Держенергоефективності", - повідомив Сергій Савчук.

Голова Агентства розповів про прийнятий 21 березня Парламентом закон, який стимулюватиме виробництво тепла з альтернативних джерел. Завдяки цьому закону виробники тепла «не з газу» матимуть гарантований  на законодавчому рівні тариф на рівні 90% від «газового» тарифу і зможуть заздалегідь прорахувати рентабельність свого проекту та безперешкодно залучити кошти. Після прийняття цього закону чимало розробників проектів вже зацікавлені заходити на ринок та стартувати вже у цьому опалювальному сезоні.

«Крім цього, 23 березня на засіданні Парламенту прийнято у другому читанні закон щодо продовження реалізації енергосервісу у бюджетній сфері. Цим законом ми адаптуємо ЕСКО-механізм до системи електронних публічних закупівель PROZORRO і даємо можливість укладати енергосервісні контракти для утеплення шкіл, дитсадків, лікарень тощо»,  - повідомив Голова та додав, що цьогоріч очікується близько 100 укладених ЕСКО-договорів.

Також нещодавно 4 квітня на засіданні ВРУ схвалено у першому читанні за основу проект Закону України № 4941-д «Про енергетичну ефективність будівель», розроблений за активної участі Держенергоефективності на виконання 31-ої Директиви ЄС. Ціль законопроекту - створити умови для скорочення енергоспоживання у будівлях.

Ще одна ініціатива Агентства - полегшити підключення до мереж об’єктів із відновлюваної енергетики. Відповідний законопроект № 6081, яким пропонується встановити конкретний період дії технічних умов на підключення до мереж, вже схвалено на засіданнях Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та Комітету ВРУ з питань ПЕК.

У церемонії відкриття виставки також взяли участь: Діана Корсакайте - керівник проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"; Грегор Брьомлінг - директор проекту GIZ "Партнерство з модернізації: Енергоефективність у лікарнях"; Оксана Булгакова - директор програми ЄБРР з енергоефективності у житловому секторі «IQ Energy»; Олександр Мазурчак - перший віце-президент ВГО "Клуб мерів".

Загалом учасники виставки мали змогу особисто ознайомитися з сучасними альтернативними рішеннями для зменшення та заміщення споживання газу. На виставці представлено твердопаливні котли, теплові насоси, біопаливо (пелети і брикети), геліоколектори, ізоляційні матеріали і контрольно-вимірювальні прилади.

 

Довідково

Четверту національну спеціалізовану виставку-форум «Незалежна теплоенергетика» організовано компанією «Євроіндекс» за підтримки  Держенергоефективності. Виставка триває з 11 по 13 квітня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

 

версія для друку