українська російська англійська
Заява МЗС України щодо Спільного комюніке міністрів закордонних справ держав "Великої Сімки"
11.04.2017 | 20:07
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

Україна вітає схвалення міністрами закордонних справ держав «Великої сімки» Спільного комюніке, що засвідчує їхню повну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також їхню рішучість у спонуканні Російської Федерації до припинення агресії проти України.

У Європі не може бути безпеки та стабільності, доки Росія не припинить войовничу зовнішню політику, що має на меті змінити кордони та відновити сфери впливу на зразок тих, що існували за часів холодної війни. Лише повне дотримання міжнародного права та імплементація укладених угод може призвести до мирного врегулювання конфліктів.

Російська Федерація несе повну відповідальність за погіршення безпеки та жахливу ситуацію у сфері прав людини на окупованих територіях Донбасу та Криму.

Ми вітаємо підтвердження з боку «Великої Сімки» позиції щодо засудження спроби незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, яка призвела до репресій, численних порушень прав людини, а також дискримінації кримських татар та етнічних українців. Росія як держава-окупант має дотримуватися своїх зобов’язань за міжнародним правом. Зокрема, вона має забезпечити повну повагу до прав людини в окупованому Криму.

Міністерство закордонних справ України переконане, що мілітаризація Кримського півострова та його використання в інтересах військових операцій РФ у Сирії становить серйозну загрозу європейській безпеці. Така практика також йде врозріз з міжнародними зусиллями, спрямованими на мирне врегулювання на Близькому Сході.

Ми також вітаємо підтвердження з боку «Великої Сімки» відданості повному виконанню Мінських домовленостей та визнання того, що Росія має виконувати власні зобов’язання: припинити вогонь, вивести війська з території України та повернути Україні контроль над державним кордоном. Ми відзначаємо та цінуємо позицію «Великої Сімки» щодо продовження санкцій до того часу, поки Росія не залишить українську землю.

Відзначаємо, що «Велика «Сімка» визнала прогрес України у процесі здійснення реформ. Ми розуміємо, що нам слід ще багато зробити на цьому шляху і за постійної підтримки з боку наших партнерів ми досягнемо успіху.

 

версія для друку