українська російська англійська
Держпродспоживслужба: Державне регулювання цін повинно стосуватися лише найбільш чутливих галузей
12.04.2017 | 13:36
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Державне регулювання цін доцільно здійснювати лише в найбільш соціально чутливих галузях, - переконаний Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Під час робочої поїздки на Чернігівщину та зустрічі з трудовим колективом головного управління Держпродспоживслужби області Володимир Лапа нагадав, що з 1 жовтня минулого року Уряд своїм рішенням запровадив пілотний проект про призупинення державного регулювання цін на продукти харчування. «Зараз Уряд вивчає можливість скасування державного регулювання цін на споживчі товари. Ми такий підхід підтримуємо, оскільки аналіз свідчить, що особливого зв'язку між масштабом цінового контролю і динамікою цін щодо продовольчих товарів немає», - зазначив Володимир Лапа.

На думку Голови Держпродспоживслужби, державне регулювання цін доцільно здійснювати лише в найбільш чутливих сферах, наприклад, у житлово-комунальному господарстві, зважаючи на ріст тарифів на житлово-комунальні послуги, та у фармацевтиці.

«Нам потрібно налаштовуватися на те, що найбільше турбує громадян. А це ЖКГ, обґрунтованість тарифів та рівень обслуговування у цій сфері, а також фармацевтика – реалізації лікарських засобів в аптечних мережах та ціноутворення у галузі. І я бачу ці напрямки як пріоритетні в контексті цінового регулювання», - зазначив Володимир Лапа.

Торік територіальні органи Держпродспоживслужби прийняли 24 рішення про накладення штрафів на органи ЖКГ на загальну суму понад 985 тис. гривень, у фармацевтичній галузі - 18 рішень про накладення штрафів на 145 тис. гривень і на ринку харчової продукції - 11 штрафів на 47 тис. гривень.

 

 

версія для друку