українська російська англійська
Прем'єр-міністр вимагає притягнути до кримінальної відповідальності винних у вибуху на шахті "Степова"
12.04.2017 | 14:36
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вимагає притягнути до кримінальної відповідальності керівних осіб, чия недбалість та порушення привели до вибуху на шахті "Степова" у Львівській області 2 березня. Про це він зазначив під час розгляду Звіту про результати розслідування обставин та причин аварії на шахті "Степова" ДП "Львіввугілля" на засіданні Кабінету Міністрів України.

"Я би просив Арсена Борисовича Авакова (Міністра внутрішніх справ України) дуже жорстко поставити це питання на контроль, щоб ми довели до логічного завершення і кожен (винний) поніс за це відповідальність. Це має бути для усіх серйозним сигналом, що нехтувати безпекою людей ніхто нікому не давав права, з одного боку. З іншого боку, треба посилювати державний контроль у цій сфері", - підкреслив Прем’єр-міністр.

"Прошу довести цю справу до логічного завершення - до приведення до кримінальної відповідальності цих горе-керівників. Позвільняти негайно їх усіх звідти. Проведіть системну роботу по кожній державній шахті, роз'ясніть їм, вони що не розуміють, що вони роблять?" - наголосив він.

За результатами роботи Державної  комісії з розслідування обставин трагедії, які представив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, з’ясувалися факти відсутності дозвільної документації на шахті, недостатнього провітрювання, перевищення умісту метану та неспрацювання систем сповіщення і вимкнення енергозабезпечення шахти, що і спричинило вибух.

Коментуючи ці висновки, Глава Уряду відзначив: "Керівництво шахти ж розуміло, що вони роблять. Якщо завищений вміст метану, якщо неправильно працюють системи, які мають попереджати людей, і все інше, треба кваліфікувати це дуже жорстко. Насправді, мають понести покарання. Скільки було у нас таких випадків, таких жертв - і що, попрацювали, поговорили і забули. А тут важливо не забути".

У ході засідання Уряд затвердив висновки Держкомісії і направив їх до правоохоронних органів. Питання знаходиться на особистому контролі Глави Уряду. 

Окрім того, під контроль поставлена і інша сфера, а саме: ефективність роботи керівників державних шахт. "Тут треба сказати про те, а кого ми тримаємо на роботі - керівників державних шахт, управлінь - чим вони займаються кожного дня? Торгують вугіллям і розказують мені, що вони не можуть оптимізувати свої видатки? Вони шахтарів за людей не рахують", - сказав Глава Уряду та підкреслив відповідальність Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та особисто Міністра щодо цього питання.

У цьому контексті Володимир Гройсман нагадав свою вимогу представити системну відповідь щодо забезпечення безпеки українських шахтарів, а також виділення 200 млн грн на індивідуальні засоби захисту для гірників. Ці аспекти, підкреслив Прем’єр-міністр, мають бути висвітлені у Стратегії розвитку українських шахт, яка запланована до презентації на засідання Уряду 26 квітня.

 

 

версія для друку