українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Ми не були і не будемо Урядом популістів
12.04.2017 | 15:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України в 2016 році вжив необхідні заходи для стабілізації макроекономічної ситуації, розпочав масштабну боротьбу з бідністю та започаткував капітальний ремонт країни. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в рамках засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, де Уряд представив звіт роботи за минулий рік.

Володимир Гройсман нагадав парламентаріям, що план дій на 2016 рік був ухвалений фактично через місяць після затвердження кадрового складу Кабінету Міністрів у квітні 2016 року. Тоді головними завданнями було визначено зупинку політичної кризи, недопущення негативних тенденцій в економічному житті країни і прискорення зростання. Більше того, Уряд щоквартально звітував про виконану роботу.

Завдяки всім зусиллям, ухваленню непопулярних рішень за результатами 2016 року економіка країни продемонструвала зростання у 2,3% ВВП, а у 4 кварталі 2016 року - 4,7%.

"Макроекономічна стабілізація, економічне зростання, які нам вдалося досягти у 2016 році, заклали підвалини вирішення інших питань, у тому числі соціального характеру. Все, щоби ми з вами не робили, маємо робити для того, щоб економіка зростала і все, що ми зможемо напрацювати в економічному плані, конвертувати у якість життя людей", - наголосив Глава Уряду. 

Так, зростання економіки дало можливість підвищити удвічі мінімальну заробітну плату до 3200 грн, підняти заробітну плату на 50% в сфері освіті, в сфері охорони здоров'я - на 30%. Уряд почав формувати стратегічні програми відновлення і зміцнення енергетичної безпеки, інфраструктури.

Позитивним фактом Володимир Гройсман також назвав підготовку до осінньо-зимового опалювального сезону, початок з 1 травня 2016 року реформи державної служби, перехід на електронні закупівлі з 1 серпня, запуск електронного декларування та виконання Державного бюджету на 2016 рік.

"Фактично, ми у минулому році розпочали капітальний ремонт країни. В якихось сферах він був відчутний більше, в якихось сферах - менше, але у 2017 році, я думаю, що наші результати будуть більш відчутні для українських громадян", - наголосив Прем’єр-міністр.

Він подякував народним депутатам за довіру під час формування нового Уряду країни та затвердження Програми дій Уряду на 2016 рік, а також конструктивну співпрацю упродовж року.

 

версія для друку