українська російська англійська
Степан Кубів передав народним депутатам звіт Мінекономрозвитку про рік роботи
12.04.2017 | 18:39
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

12 квітня 2017 року відбулось засідання Комітету з питань економічної політики Верховної Ради України, на якому члени Уряду презентували Звіт про результати своєї роботи за минулий рік. Увага членів комітету та урядовців була зосереджена на результатах реалізації економічної політики держави. Перший віце-прем’єр-міністр-Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів акцентував увагу на тому, що основним завданням Уряду у 2016 році стало зупинення падіння основних макроекономічних показників та забезпечення макроекономічної стабілізації в Україні. Результатом роботи Уряду та Мінекономрозвитку, зокрема, вже за підсумком 2016 року стало зростання реального ВВП на 2,3%.

За словами Степана Кубів, суттєвим досягненням Мінекономрозвитку у 2016 році став прогрес в реформі дерегуляції, а також поліпшення умов ведення бізнесу. Результат чого був засвідчений виходом України із 83 на 80 місце у міжнародному рейтингу Doing Business 2017. “Завдяки злагодженій роботі Уряду та Парламенту ми очікуємо зростання позиції України мінімум на 10 пунктів у рейтингу Doing Business 2018, - розповів Степан Кубів народним депутатам. - За умови прийняття законопроектів №4666 щодо товариств з обмеженою відповідальністю та №5587 щодо дерегуляції в будівельній галузі, стане можливим зростання ще додатково на 4 пункти”

Крім того, за результатом 2016 року зафіксовано зниження рівня тіньової економіки на кінець 3 кварталу 2016 року, що є найбільшим за роки спостережень (з 40% від ВВП за підсумком 9 місяців 2015 року до 35% за аналогічний період 2016 року).

Варто зазначити, що у 2016 році Мінекономрозвитку реалізувало реформу системи державних закупівель, що від моменту запровадження нової системи дало можливість зекономити понад 12 млрд гривень бюджетних коштів (по завершеним тендерним процедурам). Серед важливих кроків до досягнення подібного результату є зокрема запуск веб-порталу для проведення моніторингу закупівель – DoZorro.org; запуск разом із громадськими організаціями та бізнесом модулю бізнес-аналітики, який в інтерактивному режимі реального часу надає громадянам доступ до інформації щодо проведення процедур закупівлі через електронну систему; забезпечення запуску пілотного проекту з організації діяльності Централізованої закупівельної організації (ЦЗО), що у свою чергу дозволить значно підвищити якість і ефективність публічних закупівель.

З метою пришвидшення економічного зростання Мінекономрозвитку здійснило заходи щодо активізації державного інвестування та залучення іноземних інвестицій. Міністерством визначено і реалізовано пріоритетні державні інвестиційні проекти, а також впроваджено механізм об’єктивного моніторингу та оцінки ефективності їх виконання. Створено Офіс із залучення та підтримки інвестицій, а також скасовано обов’язкову державну реєстрацію іноземних інвестицій.

Детальніше ознайомитись із повним звітом Ви зможете, перейшовши за посиланням: http://bit.ly/2ptdkhA

 

версія для друку