українська російська англійська
З арктичного відрядження повернулися українські військові льотчики після завершення спільної українсько-данської операції "Північний сокіл-2017"
12.04.2017 | 19:03
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

12 квітня до України повернулися українські військові льотчики, які впродовж місяця в екстремальних кліматичних умовах виконували завдання спільної українсько-данської операції «Північний сокіл-2017». Членів екіпажу Іл-76 урочисто зустріли у військовому секторі аеропорту “Бориспіль” представники Командування Повітряних Сил України – заступник командувача генерал-майор Сергій Кушнір та полковник Олександр Баюш. За зразкове виконання покладеного на екіпаж завдання авіаторам були вручені відзнаки.

В ході цьогорічної операції літаком Іл-76МД Повітряних Сил Збройних Сил України на датську полярну станцію «Норд», що розташована на острові Гренландія перевезено більше 700 тисяч літрів палива та близько 43 тонн вантажів з авіабази ВПС США «Туле».

«Ми поставили рекорд – перевезли до станції «Норд» біля 720 тис. л авіаційного пального. Наліт склав біля 120 годин. За цей період ми повністю підготували один молодий екіпаж до польотів по міжнародних повітряних трасах», – зазначив керівник місії полковник Олександр Кулібаба.

 Вже вдев’яте українські військові льотчики виконували завдання у важких кліматичних умовах Арктики, при температурі повітря -47 °С та швидкості вітру до 15-20 метрів на секунду, а також за відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів. Також перельоти ускладнювалися обмеженою видимістю, безорієнтирною місцевістю та значними  магнітним відхиленням.

Адже український військово-транспортний літак Іл-76МД за своїми льотно-технічними характеристиками дозволяє здійснювати завантаження та розвантаження великогабаритних вантажів за допомогою кранового обладнання літака,  здійснювати зліт та посадку на укорочені смуги менше 1,5 км, що мінімально обладнані навігаційними засобами. Зокрема данський літак, що також було залучено до операції, виконати приземлення за подібних надскладних умовах не зміг.

Представники данської сторони запевнили, що співпраця з Повітряними Силами ЗС України по виконанню операції «Північний сокіл» триватиме й надалі.

 

версія для друку