українська російська англійська
Завдяки урядовій програмі "Доступні ліки" зниження ціни на окремі препарати відбулося втричі, - Павло Розенко
13.04.2017 | 14:41
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Завдяки програмі «Доступні ліки» зниження ціни на деякі препарати навіть у тих аптеках, які не  беруть участь в урядовій програмі, відбулося втричі. Про це сьогодні під час селекторної наради з обговорення питання щодо стану впровадження урядової програми забезпечення доступності лікарських препаратів повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Після запровадження урядової програми «Доступні ліки» ціна на ліки у звичайних аптеках по тих найменуваннях, які ми затвердили, дуже суттєво знизилася. Ми бачимо , що по деяких препаратах, які беруть участь в урядовій програмі, зменшення ціни відбулося втричі», - сказав він.

«Це означає, що люди навіть не за рецептами, зможуть придбати необхідні препарати за значно нижчою ціною, ніж була ще буквально декілька місяців тому», - наголосив Віце-прем’єр.

Як відомо, 1 квітня 2017 року стартувала урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

У програмі «Доступні ліки» беруть участь 157 торгових найменувань препаратів. Держава повністю компенсує вартість 23 препаратів. За інші ліки з переліку пацієнт доплачує в середньому 10-30% вартості.

 

версія для друку