українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Реалізація пакета реформ Уряду дозволить прожити наступні роки зі стабільною економікою, помірною інфляцією та прогнозованим курсом гривні
13.04.2017 | 15:47
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Реалізація пакета реформ, який запропонував Кабінет Міністрів в рамках Середньострокового плану дій, дозволить цей та наступні роки прожити в умовах стабільної економічної ситуації, помірної інфляції та прогнозованого курсу національної валюти. Про це в ході спілкування з журналістами у Кропивницькому сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він нагадав, що пакет реформ вже озвучений і враховує п’ять ключових напрямків – пенсійну реформу, реформу земельних відносин, приватизацію, реформи в освіті та охороні здоров’я. Разом з тим, успішна реалізація цих планів в значній мірі залежить від Верховної Ради, яка має законодавчо затвердити урядові напрацювання. І в цьому контексті Володимир Гройсман додав, що обговорення й затвердження пакета урядових законопроектів може відбутися ще протягом цієї сесії роботи парламенту, а, приміром, питання приватизації, пенсійної та земельної реформи можна обговорити вже в травні.

«Ми можемо реалізувати ряд конкретних рішень. Ми можемо провести пенсійну реформу. Підтриманий законопроект про пенсійну реформу дасть можливість підвищити 9 млн пенсіонерів пенсії. Понад 5 млн – підвищити пенсії від 200 до 1000 грн. І це не якась подачка, яку одноразово робили Тимошенко чи Янукович. Це чесна система в інтересах пенсіонерів. Друга позиція – ринок землі в інтересах громадян. Йдеться про те, щоб дати громадянам, які мають свій пай, один одному його продати, і консолідувати в одних руках максимум 200 гектарів. Що це означає? Це означає, що в Україні зявиться справжній фермерський клас. І нам це потрібно… А це нові робочі місця й податки в місцеві бюджети, - сказав Глава Уряду. – Третя позиція: продати державні компанії, яких сьогодні понад 3,5 тисячі. Їх треба публічно продати, аби туди прийшли ефективні власники. З цих підприємств зроблять гарні компанії, створять нові робочі місця, нову продукцію… Це базові закони, які ми можемо приймати. Ми в травні розпочнемо дискусію з українським парламентом. Будемо надіятися на те, що зможемо консолідувати необхідну кількість голосів».

Володимир Гройсман підкреслив, що рішення в Уряді є. Їх треба обговорювати і ухвалювати. «Прийняття цих рішень дасть можливість розвивати економіку, зробити економічне зростання стабільним, зменшити дефіцит бюджету Пенсійного фонду, підвищити соціальні стандарти. 2017, 2018 - 2020 роки будуть стабільними, буде помірна інфляція, стабільний курс валют, а економіка буде зростати», - запевнив Глава Уряду.

 

 

версія для друку