українська російська англійська
Павло Петренко відзвітував про роботу Міністерства юстиції у І кварталі 2017 року
13.04.2017 | 16:54
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Сьогодні, 13 квітня,  Міністр юстиції Павло Петренко в рамках прес-конференції поінформував громадськість про досягнення Мін’юсту в І кварталі 2017 року та поділився планами на найближчі місяці.

«Ми запровадили систему індикаторів, які дають нам змогу побачити, що зроблено протягом кожного місяця. Це дає можливість оцінити роботу міністерства, зробити висновки і кроки, які зроблять діяльність Мін’юсту ще ефективнішою», - сказав очільник Мін’юсту.

Він повідомив, що у січні Мін’юст отримав визнання своєї роботи з боку групи експертів “Vox Ukraine”. Дана організація вперше в історії Міністерства юстиції включила відомство до трійки лідерів у напрямку запровадження реформ.

Так само в рамках роботи Міністерства юстиції була продовжена успішна робота із захисту українського бізнесу й інвесторів. У січні Комісія з розгляду скарг на дії реєстраторів врятувала від захоплення одну з найбільших сільгоспкомпаній країни – агрохолдинг «Мрія».

У січні також було оголошено набір для проходження навчання на приватних виконавців. 210 слухачів уже пройшли цей курс і нині можуть подавати документи для складання іспиту для отримання права займатися цим видом діяльності.

«Ми провели децентралізацію у сфері реєстрації актів цивільного стану. Уряд схвалив наш законопроект, яким передбачена передача повноважень з реєстрації у сфері РАЦС місцевим органам влади. Документ вже внесено на розгляд Верховної Ради», - сказав він.

Міністр юстиції також повідомив, що у січні був запущений реєстр боржників, який є частиною реформи системи виконання судових рішень, та розширено коло осіб, які мають право на безкоштовного державного адвоката.

«За ініціативою Міністерства юстиції Парламент прийняв законодавчі зміни, які розширили коло осіб, які мають право на безкоштовний адвокатський захист, додавши до цього списку внутрішньо переміщених осіб та наших захисників», - зауважив Павло Петренко.

Натомість у лютому Мін’юст домігся прийняття Урядом рішення про збільшення заробітної плати державним нотаріусам в 3 рази.

«Так само в лютому ми запустили на загальнонаціональному рівні проект «Он-лайн будинок юстиції». 75 мільйонів разів українці скористалися нашими онлайн-сервісами. Це значить, що 75 мільйонів разів українці не спілкувалися з бюрократами. 75 мільйонів разів вони не заповнювали купу паперів і не мали небезпеки постати перед побутовою корупцією», - наголосив очільник Мін’юсту.

Також у лютому в Києві був відкритий центр ювенальної пробації.

«Діти, які потрапляли в цю систему, фактично не мали шансів повернутися до нормального життя. Пробаційні центри – це можливість без застосування примусу і тюремних правил змінити таких дітей і повернути їх до нормального життя», - зауважив Міністр юстиції.

Так само продовжила роботу комісія з розгляду скарг на дії реєстраторів. Було розглянуто 2 великі кейси та повернуто право власності на землю 150 селянам Кіровоградщини та 52 мешканцям квартир у Києві.

Серед досягнень лютого запуск проекту державно-приватного партнерства для побудови нових СІЗО, розширення проекту «Шлюб за добу» та підписання мирової угоди з одним з найбільших виробників ліків від гепатиту «С».

У березні Мін’юст розширив проект «Шлюб за добу». Тож нині ця послуга доступна у 34 містах та 1 селищі.

«Окрім того, ми розширили наш проект з видачі свідоцтв про народження безпосередньо у пологових. Ми ввели нові послуги – реєстрація місця проживання дитини та отримання он-лайн державної допомоги при народженні. Остання послуга доступна на сайті Мінсоцполітики», - зауважив Павло Петренко.

Окрім цього, за ініціативи Мін’юсту було проведено скасування понад 100 бюрократичних актів, у тому числі й радянських часів, які створювали бар’єри для підприємців та громадян.

«Ми мали кілька позитивних рішень у міжнародній діяльності Міністерства юстиції. Була підписана спільна заява і план співробітництва з Міністерством юстиції Німеччини, яким ми активізували співпрацю в напрямку правової роботи і правової освіти. Це надзвичайно важливо в рамках запуску національного проекту «Я маю право!». Так само ми підписали меморандум з США, за яким системі БПД виділено 1 млн доларів технічної допомоги. Це свідчить, що не лише українські громадяни довіряють даному проекту, а й у наших міжнародних партнерів є довіра до проекту, який повертає Україні справедливість», - наголосив очільник Мін’юсту.

Він також повідомив, що серед найближчих планів – запуск загальнонаціонального проекту «Я маю право!». На його переконання, величезна проблема українського суспільства – системне незнання громадянами своїх прав. За таких умов бюрократ, користуючись незнанням громадянами своїх прав, або вимагав хабара, або нічого не робив. Далі такого не має бути.

«Проект складатиметься з тематичних блоків у різних галузях. Це стосується і того, як себе вести при поїздках в ЄС без віз. Це і блок, який стосується прав у спілкуванні з правоохоронними органами чи іншими представниками держави. Це і блок, який стосується захисту права власності і прав споживачів. Таких блоків буде багато. Ми плануємо паралельно із запуском перших блоків зробити зріз того, яка інформація найбільше потрібна нашим громадянам», - повідомив присутніх Павло Петренко.

За словами заступника Міністра юстиції Гії Гецадзе, робота Міністерства юстиції – це щоденне покращення якості обслуговування громадян і максимальне інформування громадян про їх права.

«Відкритість – головний принцип нашої роботи. Ми проводимо відкриті й прозорі конкурси і закупки. Ми не приховуємо інформації від громадськості. У нас попереду дуже багато роботи. Кожного місяця ми досягаємо результатів і проводимо моніторинг цих результатів», - сказав Гія Гецадзе.

 

версія для друку