українська російська англійська
Володимир Гройсман привітав захисників, дослідників і популяризаторів історико-культурної спадщини з професійними святами
18.04.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Вітаю істориків, краєзнавців, археологів, музейників, культурологів, культурних менеджерів і культуртрегерів – усіх, хто причетний до зберігання, популяризації, дослідження та захисту історико-культурної спадщини України, з важливими професійними святами – Міжнародним днем пам’яток і визначних місць і Днем пам’яток історії та культури.

Цей день в Україні та усьому світі присвячений захисту матеріальної культурної спадщини, ознайомленню з нею, формуванню чіткої стратегії її збереження для майбутніх поколінь.

Наша країна надзвичайно багата на культурні та історичні пам'ятки. З історичної давнини Україні дісталися у спадок Скіфські кургани та Кам’яна могила, Змієві вали Київщини та Козацьке кладовище у м. Кременці. Наші предки звели Софійський собор та історичний центр м. Львова, Аккерманську фортецю і дерев’яні церкви Карпат. Настане час, коли до нас повернуться руїни Херсонеса та Ханський палац у м. Бахчисараї, Генуезька фортеця і Мангуп-Кале. Будь-який перелік не відображатиме того різноманіття культурно-історичних пам’яток, якими багата Україна. І наш обов’язок – зберегти їх для майбутніх поколінь не лише українців, а всього людства, на належному державному та інституційному рівні підтримати розвиток історичної та культурної пам’яті, зокрема за допомогою новітніх наукових підходів та культурних і креативних індустрій. Це питання не тільки збереження та популяризації нашої історії і культури, а і міжнародного іміджу нашої держави.

Дякую усім, хто присвятив своє життя дослідженню, збереженню та популяризації українських пам’яток. Українська держава завжди дбатиме про об’єкти культурно-історичної спадщини, адже вони збагачують нашу країну і наш внутрішній світ, дають нам розуміння тяглості історичного і культурного розвитку, формують з усіх українців єдину спільноту із спільним культурним корінням.

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                         Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку