українська російська англійська
Остап Семерак: Україна розробляє Морську стратегію відповідно до вимог ЄС
19.04.2017 | 17:16
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Україна розпочала запровадження сучасної європейської системи морського екологічного моніторингу та розробляє нову Морську стратегію, яка базується на європейських принципах. Про це на прес-конференції повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, презентуючи наукові висновки, які базуються на результатах спільних чорноморських досліджень, що проводяться в Україні та Грузії в 2016 році, в рамках проекту ЄС/ПРООН "Покращення екологічного моніторингу в Чорному морі (EMBLAS-II)".

Він пояснив, що Україна відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС взяла на себе зобов’язання формувати державну політики щодо охорони морського середовища на європейських засадах.

«Рамкова Директива Європейського Союзу про Морську стратегію визначає задачі екологічної політики країни щодо моря. Україна згідно з Угодою про асоціацію з ЄС взяла на себе зобов’язання до 2021 року імплементувати цей документ у повному обсязі. Зараз Мінприроди працює  над виробленням нової державної політики щодо охорони морського середовища відповідно до європейських підходів», - пояснив Остап Семерак.

За словами Міністра екології та природних ресурсів,  відповідно до Рамкової директиви про Морську стратегію визначено певний стандарт або еталон для морського середовища –  Гарний екологічний стан (ГЕС), який визначається за 11 так званими дескрипторами гарного екологічного стану та понад 60 показниками з поетапним підходом для досягнення поставлених цілей протягом 6 років.

«Наразі ми навіть трохи випереджаємо очікуваний графік імплементації Морської Директиви ЄС. Ми  вже підготували  проект майбутньої постанови Уряду про Морську стратегію та розробили анотовану структуру майбутньої Морської стратегії», - розповів Остап Семерак та закликав екологічну громадськість взяти активну участь у розробці Морської стратегії країни.

Міністр також відзначив активну допомогу ЄС у імплементації європейських стандартів в охороні за збереженні стану акваторії Чорного моря. Зокрема, групою міжнародних екологів в рамках проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (ЕМБЛАС-ІІ) вже виконано Національний пілотний моніторинг в українських водах та проведено спільні українсько-грузинські дослідження відкритого моря.

 

версія для друку