українська російська англійська
Михайло Тітарчук зустрівся з послами Перу та Колумбії в Україні і обговорив тему залучення інвестицій
20.04.2017 | 13:19
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

19 квітня у рамках робочої поїздки до Польщі заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним послом Перу в Україні Альберто Салас Барахоною та Надзвичайним і Повноважним послом Колумбії в Україні Вікторія Гонсалес Аріса за участі Надзвичайного і Повноважного посла України в Польщі Андрія Дещиці.

Протягом років дипломатичним відносини між Україною, Перу та Колумбією не приділялось достатньо уваги. У 2005 році була підписана торгівельно-економічна угода між Урядом України та Урядом Республіки Перу, проте єдина двостороння зустріч відбулась лише в березні 2008 року в Лімі. В результаті зустрічі у Варшаві домовились про відновлення дії Міжурядової українсько-перуанської торговельно-економічної комісії.

Дипломатичні відносини з Колумбією офіційно тривають вже 25 років, проте ніяких угод досі підписано не було. Для налагодження контакту також було домовлено створити Міжурядову україно-колумбійську торговельно-економічну комісію, перше засідання якої провести вже у 2017 році.

Сьогодні товарообіг між Україною та Колумбією і Україною та Перу є незначним: у 2016 році товарообіг склав 54 млн дол. США і 14 млн дол. США відповідно. Робота торговельно-економічних комісій між державами дозволить підсилити торгівельне співробітництво між країнами.

“Світ глобалізується, і Україна шукає нових партнерів у світі. Перу та Колумбія - країни, співпраця з якими дозволить створити нові туристичні потоки як для України, так і для наших заокеанських партнерів та збільшити ринки збуту наших товарів”, - наголосив Михайло Тітарчук.

Заступник Міністра також обговорив з послами тему залучення інвестицій. З 2010 року тривають переговори між Україною та Перу щодо підписання Угоди про захист інвестицій. На зустрічі вирішено активізувати переговорний процес для підписання угоди. З колумбійськими партнерами домовились розпочати переговори для підписання аналогічної угоди.

Крім того, для представлення інвестиційних можливостей країн обговорено плани щодо організації україно-перуанського та україно-колумбійського бізнес-форумів за участю представників влади та бізнесу. Такий формат співпраці між країнами відбудеться вперше в історії.

Також обговорили перспективи співпраці країн у сфері туризму, шляхи збільшення туристичного потоку. Домовились про підписання угоди про туристичне співробітництво з представниками обох країн.

Туристична галузь здатна виробляти до 10% ВВП країни, тому її розвиток в Україні є важливим. Налагодження ефективного діалогу з країнами Латинської Америки відкриє нові туристичні напрямки для українців та дозволить збільшити прибутки від туризму в Україні.

Для детального обговорення усіх домовленостей вирішено провести скайп-конференцію найближчим часом. Надзвичайний і Повноважний посол Перу в Україні Альберто Салас Барахона відвідає Львів та Київ на початку червня для закріплення домовленостей.

 

версія для друку