українська російська англійська
У Міненерговугілля обговорили питання імплементації кращих світових практик корпоративного управління
23.04.2017 | 11:24
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр Ігор Насалик взяв участь у обговоренні питань імплементації кращих світових практик корпоративного управління.

Під час обговорення експерт з корпоративного управління Андрій Бойцун презентував пропозиції щодо реформи корпоративного управління державних енергетичних компаній на основі міжнародного досвіду та стандартів ОЕСР.

Учасники обговорили питання політики власності, принципи формування наглядової ради, роль держави та інші питання впровадження реформи. Планується, що завдяки реформі держава зможе розділити свої функції власника та полісімейкера: урядові органи зможуть зосередитися на розробці стратегії для галузі, наглядова рада – на контролі за підприємством, а менеджмент – на поточному управлінні.

Також під час обговорення поділилися думками щодо моделей управління в європейських країнах та можливість впровадження найкращого досвіду в процесі реформування корпоративного управління.

Міністр Ігор Насалик зазачив, що позиція Міністерства – максимально впровадити ефективне корпоративне управління на всіх державних підприємствах енергетичного сектору та здійснювати регулювання через формування політики. Водночас наголосив про важливість принципового підходу до формування наглядових рад та менеджменту компаній, удосконалення системи відбору кандидатур з урахуванням досвіду у цій сфері. «Наше завдання – зробити так, щоб «вірус» не зайшов у систему базових генерацій і трансмісій –стратегічні компанії, основу нашої енергетичної безпеки. Завдання номер один – забезпечити якісний менеджмент», - зауважив Ігор Насалик.

Учасники наради зазначили, що повинні бути рівні правила гри для державних і приватних компаній, які мають діяти на основі чесної конкуренції. 

 

версія для друку