українська російська англійська
Регіональними штабами ДСНС зареєстровано понад 1 млн. 70 тисяч внутрішньо переміщених осіб
25.04.2017 | 09:49
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Жителі Донецької та Луганської областей продовжують звертатися до Міжвідомчого координаційного штабу та регіональних штабів, що розташовані у кожній області задля отримання допомоги у переміщенні зі сходу України.

Так, з початку проведення на сході України антитерористичної операції, з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО у інших регіонах України тимчасово розміщено 1 млн. 70 тис. 895 осіб, з яких 178 тис. 44 дитини та 502 тис. 524 особи з інвалідністю та похилого віку, у тому числі з Донецької і Луганської областей 1 млн. 48 тис. 73 особи, та Автономної Республіки Крим і міста Севастополь 22 тис. 822 особи.

Рятувальники зустрічають громадян, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції на вокзалах та координують дії щодо їх розселення і вирішення побутових питань.

Особлива увага приділяється питанню психологічної адаптації громадян на місцях тимчасового проживання. Психологи ДСНС постійно організовують для внутрішньо переміщених осіб семінари, сеанси психологічної підтримки.

Загалом, від початку проведення АТО на сході країни психологи ДСНС України разом з представниками інших органів державної влади, громадських організацій надали психологічну допомогу 178 тис. 569 внутрішньо переміщеним особам, у тому числі 49 тис. 311 дітям та  30 тис. 544 особам з інвалідністю та людям похилого віку.

Зокрема, 20 квітня на Полтавщині, психологи Служби порятунку провели тренінг для вимушено переміщених осіб на тему “Активізація власних ресурсів для психологічної безпеки”. Заняття з психологами пройшло у неофіційному форматі в рамках зустрічі на тему “Жіночі посиденьки” - спілкування дружин учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб. Учасники тренінгу мали змогу дослідити власні можливості протидії стресовим факторам, визначити перспективні зони власного психологічного розвитку, а також взяли участь у арт-терапевтичних та медитативних практичних вправах.

Крім того, рятувальники постійно надають допомогу у розвантаженні та доставці гуманітарної допомоги.

Для вирішення питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб та отримання інформації щодо вільних місць для проживання в кожному регіоні необхідно звернутися безпосередньо до регіональних штабів ДСНС України. Відповідна інформація розміщена на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (http://www.dsns.gov.ua ) та спеціально створеному ресурсі для внутрішньо переміщених осіб (http://www.vpo.gov.ua).

 

 

версія для друку