українська російська англійська
У 2016-2017 роках поліція розшукала близько 700 міжнародних злочинців, - Василь Неволя
25.04.2017 | 15:10
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

У 2016-2017 роках поліція розшукала близько 700 міжнародних злочинців. Про це повідомив сьогодні, 25 квітня, начальник департаменту Європолу і Інтерполу в Україні, доповідаючи на колегії МВС про перспективи розвитку міжнародного поліцейського співробітництва.

Зокрема, він повідомив, що за допомогою використання міжнародних баз даних українські правоохоронці значно збільшили ефективність своєї роботи у сфері розшуку злочинців.

«Протягом 2016 року встановлено місцезнаходження 492 осіб, у 2017 – вже 178», – зазначив Василь Неволя.

Крім того, він додав, що з використанням можливостей Інтерполу протягом 2016-2017 років було екстрадовано 118 осіб.

За словами Василя Неволі, стратегічною метою підрозділу є створення можливості безпосереднього використання банків даних Інтерполу для працівників правоохоронних органів усієї країни, в тому числі для підрозділів Національної поліції України.

«Досягти ситуації, коли чергова частина, оперативні працівники патрульний екіпаж на вулиці також матиме доступ до баз даних Інтерполу відповідної категорії», – повідомив він.

Ця система дозволить зменшити час на проведення перевірок за запитами слідчих та оперативних працівників. Крім того, бази даних Інтерполу допоможуть попереджувати, розкривати та розслідувати злочини.

«Такий підхід є загально прийнятим європейським і світовим стандартом поліцейської роботи, і ми повинні його імплементувати в Україні», – зазначив керівник департаменту Інтерполу та Європолу.

 

версія для друку