українська російська англійська
Північноатлантична Рада на чолі з Генеральним секретарем НАТО відвідає Україну цього року
25.04.2017 | 15:18
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Відбувся робочий візит Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе до штаб-квартири НАТО у Брюсселі.

Віце-прем’єр-міністр зустрілась із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, а також взяла участь у засіданні Комісії Україна-НАТО, під час якого йшлося про основні пріоритети Річної національної програми співробітництва України з НАТО на 2107 рік (РНП).

«Україна на шляху розбудови обороноздатності держави, приведення армії у відповідність до стандартів НАТО, але ми всі розуміємо, що крім технічних та адміністративних стандартів, є ще й «головний» стандарт НАТО, який має бути впроваджений українцями, - це зміна свідомості», – зазначила Віце-прем’єр.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що цьогорічна РНП була розроблена за допомогою рекомендацій союзників та активного залучення громадянського суспільства. Окремо вона поділилася очікуваннями української сторони від запланованої на 25 травня зустрічі глав держав та урядів країн-членів НАТО.

Своєю чергою Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна і надалі залишається на порядку денному Альянсу. За його словами, трагічний інцидент, який трапився на сході України із членами СММ ОБСЄ, продемонстрував погіршення безпекової ситуації на Донбасі. У цьому контексті, союзники вкотре закликали Росію виконати свої зобов’язання у рамках Мінських домовленостей. Вони також підтвердили свою незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Під час засідання Комісії Україна-НАТО союзники оголосили своє рішення здійснити протягом поточного року візит Північноатлантичної Ради до України. 

 

версія для друку