українська російська англійська
Геннадій Зубко: У Житомирській обласній клінічній лікарні буде встановлено нове обладнання за кошти японського гранту
25.04.2017 | 18:52
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

До Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля у Житомирській обласній клінічній лікарні буде встановлено відеоендоскопічні системи у рамках японського грантового Проекту «Надання медичного обладнання для забезпечення потреб людей, що постраждали від аварії на ЧАЕС». Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час перебування у Житомирі разом із Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі.

За його словами, в рамках зазначеного проекту, який триває декілька років, ендоскопічне та рентгенологічне обладнання було придбано для лікарень всієї України, його вартість — $3,5 млн. «Символічно, що його виробили в Японії на територіях, постраждалих від Великого землетрусу Східної Японії 2011 року. Житомирщина, відчувши подих ЧАЕС, як ніхто, розуміє біль японців від техногенної катастрофи на Фукусімі», — наголосив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що Житомирщина має тривалу співпрацю із Японією, одним із головних напрямків якої є співробітництво у галузі охорони здоров’я. «У рамках Програми людської безпеки «Кусаноне» з 2002-го здійснено для мешканців Житомирщини 15 проектів на загальну суму $860 тисяч. Зокрема, придбання медичного обладнання для Житомирського обласного центру крові, закупівля апарату УЗД для Центральної міської дитячої лікарні Житомира, рентген-апарату для медицини Олевського району, нове діагностичне обладнання для закладів 27 сіл, де мешкають переселенці з Чорнобильської зони», — наголосив Г. Зубко.

Він відзначив, що з 2014-го Уряд Японії надає Україні системну підтримку у реалізації інфраструктурних та гуманітарних проектів. Обсяги цієї допомоги спільно з міжнародними організаціями із 2014 року по 2016 рік становить $1,8 млрд.

 

версія для друку