українська російська англійська
Павло Розенко: Я не бачу жодних підстав затягувати запровадження трирівневої пенсійної системи
26.04.2017 | 14:53
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

На сьогодні немає підстав відкладати запровадження в Україні трирівневої системи пенсійного забезпечення. Про це в ефірі радіо «Голос столиці» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Ми не повинні обмежувати пенсійну реформу лише частковими змінами солідарної системи. Без запровадження елементів накопичувальної системи та створення можливості для роботи недержавних пенсійних фондів, при будь-якій пенсійній реформі людина буде отримувати лише приблизно 60% коштів. Ми повинні дати нашим людям можливість у тому числі і самим формувати своє пенсійне майбутнє через сучасні інструменти накопичувальної системи і недержавних пенсійних фондів», - сказав він.

За словами Павла Розенка, всі проблеми із введенням накопичувальної системи, про які сьогодні говорять окремі експерти, можна вирішити у межах прийняття відповідного закону. «Урядом внесений відповідний законопроект №4608, який може вирішити усі нормативні питання, пов’язані із введенням накопичувальної системи. Цей закон міг би стати одним із елементів пенсійної реформи», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

Щодо необхідності розвитку фондового ринку для ефективної роботи накопичувального пенсійного рівня Павло Розенко зазначив, що запуск трирівневої системи якраз і стане поштовхом для такого розвитку. «Ми знаємо із досвіду запровадження трирівневої пенсійної системи в інших країнах, що фондовий ринок якраз починає розвиватися і набирати оберти тоді, коли в нього з’являється ресурс. Ресурс накопичувальної системи та недержавних пенсійних фондів створить прекрасні передумови для стрімкого розвитку фондового ринку. Ці кошти не будуть «проїдатися» як зараз при солідарній системі. Зміст накопичувальної системи якраз у тому, що кошти вкладаються в економіку, в розвиток  нашої держави», - пояснив він.

«Тому я не бачу жодних підстав тягнути із введенням накопичувальної системи. Вона не має ніякого відношення до проблем солідарного рівня. Ці процеси ніяк не пов’язані, вони повинні іти паралельно. Ми повинні дати людям можливість самим впливати на розмір своєї пенсії у майбутньому», - наголосив Павло Розенко.

 

версія для друку