українська російська англійська
Міненерговугілля продовжує диверсифікацію постачання ядерного палива для АЕС України
27.04.2017 | 18:43
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик провів зустріч з в.о. Президента і Головного виконавчого директора компанії Westinghouse з питань ядерного палива і виробництва компонентів Хосе Гутієресом.

Під час зустрічі сторони обговорили низку питань диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС, зокрема щодо співпраці ДП «НАЕК «Енергоатом» з компанією «Westinghouse Electric Sweden».

Міністр наголосив, що енергетична сфера України сьогодні, як ніколи раніше, перебуває на етапі модернізації всіх галузей енергетики та інтеграції до енергетичної системи Європейського Союзу відповідно до зобов’язань, визначених Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Він також зазначив, що диверсифікація джерел постачання ядерного палива є стратегічним напрямком забезпечення безперебійної роботи об’єктів ядерної галузі в Україні та одним із основних аспектів енергетичної безпеки. «На сьогодні Україна є лідером з диверсифікації постачання ядерного палива в Європі», - повідомив Ігор Насалик та додав, що конкурентні умови на ринку дають можливість обирати кращі цінові та якісні пропозиції.

Наразі ядерне паливо Westinghouse експлуатується на блоці №3 Южно-Української АЕС і блоці № 5 Запорізької АЕС. У грудні 2016 року відбулось завантаження ТВЗ-WR у блок №2 Южно-Української АЕС.

За словами Ігоря Насалика, Уряд України підтримує ініціативу сторін розширити і продовжити підписаний контракт до 2020 року.

Зі свого боку представники Westinghouse запевнили, що процедура банкрутства ніяк не вплине на роботу компанії «Westinghouse Electriс Sweden AB» та виконання зобов’язань щодо виробництва та постачання палива на атомні електростанції України.

Зокрема, компанія планує у 2017 році згідно з договором, поставити до України шість партій палива.

Сторони висловити сподівання, що «Westinghouse Electriс Sweden AB» і ДП «НАЕК «Енергоатом» і надалі залишатимуться стратегічними партнерами.

 

 

версія для друку