українська російська англійська
Укртранснафта планує продавати непрофільні та неліквідні активи через ProZorro.Продажі
28.04.2017 | 10:36
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

27 квітня слідом за НАК «Нафтогаз України» меморандум про співпрацю з ProZorro.Продажі підписало ПАТ “Укртранснафта” - оператор системи магістральних нафтопроводів України, другий за величиною в Європі. Підприємство планує реалізовувати через систему електронних аукціонів цілісні майнові комплекси, допоміжні виробництва та адміністративні будівлі в Рівненській, Львівській, Полтавській  та інших областях.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов розповідає: “Завдяки високій ефективності системи з лютого всі активи неплатоспроможних банків виставляються на продаж виключно через Prozorro.Продажі. Ми хочемо і далі масштабувати цей досвід на сферу управління державною власністю. Прозорі аукціони дозволять усунути цю проблему, продавати активи за ринковою ціною з користю для держави в цілому та конкретного держпідприємства окремо”.

Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України»: "Приєднання до Prozorro.Продажі підвищить ефективність продажу непрофільних активів групи Нафтогаз та сприятиме посиленню прозорості роботи групи в цілому. Співпраця з Prozorro.Продажі також допоможе вдосконалити процеси управління майном компанії".

Олексій Соболев, керівник проектного офісу «ProZorro. Продажі» зазначив: "Проект Prozorro.Продажі працює менш ніж пів року, загальний дохід системи електронних аукціонів рухається до мільярда і ми продовжуємо нарощувати темп. Ці кошти будуть повернуті державі і вкладникам. З початку квітня ми запустили вектор продажу державного майна, перші мільйонні лоти продали за ринковою ціною з приростом у 20%."

Нагадаємо, що ProZorro. Продаж - спільний проект Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Фонду державного майна та Transparency International Україна, який поширюється на сферу продажів державної власності. Третього квітня розпочав роботу новий вектор - реалізація непрофільних активів державного майна, мала приватизація та оренда через систему електронних аукціонів. До проекту вже приєдналися Міністерство інфраструктури України, Донецька військово-цивільна адміністрація, Маріупольська міська рада та державні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом та інші.

 

версія для друку