українська російська англійська
Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ у травні 2017 року
28.04.2017 | 15:14
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

27 квітня 2017 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на травень 2017 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінприроди, Мінагрополітики, Мінрегіону, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, ПАТ «Укргідроенерго», ДП «Енергоринок», ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, Дніпровського та Дністровсько-Прутського БУВР.

Розпочала засідання представник Укргідрометцентру Вікторія Бойко, яка ознайомила присутніх із прогнозом водності Дніпра та Дністра у травні 2017 року. Зокрема, водність Дніпра очікується 51 % від норми, а Дністра 65% від норми. Учасниками комісії були обговорені пропозиції щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у травні 2017 року.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на травень, комісією узгоджено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у травні 2017 року. При узгодженні режимів враховано обмеження коливань рівнів води на нерестовий період, які встановлені Держрибагентством.

Згідно з гідрометеорологічною та водогосподарською обстановками в басейні Дністра комісією було узгоджено оптимальні режими продовження еколого-репродукційного попуску.

Після завершення еколого-репродукційного попуску та з метою забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій Українській ділянці Дністра водосховище працює із забезпеченням середньодобових витрат не менше ніж 120,0 м3/с.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра та Дністра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води водосховищ оперативна робоча група Міжвідомчої комісії розгляне необхідність відповідного коригування режимів роботи водосховищ.

 

версія для друку