українська російська англійська
Експерти у форматі відеоконференції обговорили природоохоронний пріоритет Уряду щодо ефективного врядування в сфері кліматичної політики
28.04.2017 | 16:08
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

27 квітня 2017 року в комунікативному центрі Кабінету Міністрів України відбулась експертна зустріч у форматі відеоконференції за участі Мінприроди, представників інститутів громадянського суспільства, науковців, представників облдержадміністрацій, екологічних інспекцій, інших ЦОВВ  щодо проекту Плану реалізації Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року.

У дискусії взяли участь представники 7 областей: Вінницької, Дніпровської, Полтавської, Харківської, Чернігівської та Одеської.  Львівська область надіслали свої пропозиції в електронному вигляді.  Було висловлено ряд побажань та зауважень до Плану, а також порушені питання, які є важливими і потребують уваги.

Зокрема, було надано пропозиції щодо необхідності затвердження нової стратегії поводження з відходами, посилення охорони екосистем та використання частини екологічного оподаткування для фінансування екологічної освіти.

Також звучали питання щодо частки відновлюваної енергетики в загальній структурі енергоспоживання держави; пріоритетних напрямків контролю при запровадження механізму державного нагляду (контролю) реалізації державної політики у сфері зміни клімату; обсягу фінансування, необхідного для реалізації Концепції.

Підіймалося питання адаптації у природно-заповідному фонді та сільському господарстві, як одного із найбільш впливових на зміну клімату видів антропогенної діяльності та джерела звільнення вуглецю у атмосферне повітря.

Згідно з пропозиціями, які надійшли  зі Львова, для виконання Плану на місцях (в рамках територій місцевих громад) важливим є залучення потенціалу вищих навчальних закладів. Необхідною умовою для цього має стати вільний доступ до екологічної і метеорологічної інформації на місцевому і регіональному рівнях.

По закінченню відеоконференції, сторони підтвердили доцільність подібних зустрічей і домовилися тримати зв'язок для подальшого опрацювання Плану. Зустріч можна переглянути за наступним посиланням: https://m.youtube.com/watch?v=xlYIVknAU0k

 

версія для друку