українська російська англійська
Без розуміння відносин України та Криму ми не можемо будувати наше спільне майбутнє - МІП про масштабний мистецький проект "Чумацький шлях"
28.04.2017 | 16:32
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

26 квітня в ІА «Укрінформ» відбулася презентація міжмузейного проекту «Чумацький шлях», організована Міністерством інформаційної політики України.

Радник Міністра інформаційної політики з питань інформаційної політики щодо Криму Юлія Каздобіна наголосила, що проект «Чумацький шлях» «несе дуже важливі та дуже потрібні на сьогодні смисли».

«Коли ми говоримо про інформаційну політику щодо Криму, перше, з чим ми стикаємося, - що насправді не є сформованим наше розуміння того, яким є місце Криму в Україні, та розуміння відносин між українським і кримськотатарським народами. А без цього розуміння ми не можемо будувати наше спільне майбутнє. І саме цей проект допомагає нам досягти цього розуміння», - сказала радник. Юлія Каздобіна також зазначила, що МІП докладе зусиль, аби залучити гостей Євробачення до відвідання цієї експозиції.

Організатор проекту, куратор Георгій Браїловський повідомив, що проект, присвячений взаємовпливу кримськотатарської та української культур, відкриється 27 квітня у Києві. «Цим проектом ми хочемо показати, що Крим для нас - цивілізаційний центр ще з прадавніх часів, ми розглядаємо Крим як невід'ємну від України територію з точки зору культури», - наголосив Георгій Браїловський.

Відомий художник Олег Тістол, із подачі якого проект і одержав назву «Чумацький Шлях», переконаний: «Крим апріорі не може бути російським, бо він споконвіку пов'язаний з Україною Чумацьким Шляхом».

Участь у презентації взяли: Георгій Браіловський - організатор проекту "Чумацький шлях", куратор, менеджер арт-проектів; Юлія Каздобіна - радник міністра інформаційної політики України з питань інформаційної політики щодо Криму; Рустем Скибин - художник, голова ГО “El-Cheber”; Олег Тістол - художник; Ерфан Кудусов - громадський активіст.

 

версія для друку