українська російська англійська
Микола Кузьо: Східноєвропейська група держав ООН визначилася щодо першочергового напрямку впровадження Паризької Угоди
03.05.2017 | 11:31
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Україна разом із Східноєвропейською групою держав працюватиме над імплементацією Паризької Угоди. Про це повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів з євроінтеграційних питань Микола Кузьо, коментуючи результати зустрічі Міністрів Східноєвропейської групи країн у Польщі.

«Паризька Угода є знаковим досягненням для України, і ми повинні гарантувати, що робота щодо її реалізації буде всеосяжною, інноваційною та збалансованою. Перед обличчям неминучої загрози зміни клімату країни повинні діяти рішуче і спільно. Основний принцип Рамкової конвенції ООН про зміну клімату – принцип загальної, але диференційованої відповідальності — необхідно розуміти у сучасному контексті», - зазначив Микола Кузьо.

На його думку, в новому кліматичному режимі слід враховувати, що деякі країни розвиваються більш швидкими темпами, в той час як інші долають певні виклики і труднощі. Не можна виключати і такі перепони, як зовнішня агресія.

«Об'єднавшись, ми зможемо не тільки подолати ці виклики, ми також зможемо зробити світ більш стійким, безпечним і здоровим місцем для нашого життя і життя майбутніх поколінь. Нам вдасться трансформувати наші економіки, створити нові робочі місця, забезпечити збалансоване економічне зростання, підвищити життєві стандарти, ми навіть зможемо уникнути військових конфліктів», - сказав Микола Кузьо.

Він також підкреслив, що Україна виконує свою роботу по зменшенню загрози зміни клімату як власними силами, так і за допомоги міжнародних партнерів.

«Навіть в складних умовах, викликаних агресією Російської Федерації, український Уряд залишається відданим вирішенню проблем зміни клімату, збереженню навколишнього середовища та низьковуглецевому розвитку. Після ратифікації Паризької Угоди Україна розпочала реалізацію її положень. Зокрема, розробку законодавства з низьковуглецевого розвитку, що включає в себе заходи з пом’якшення зміни клімату та адаптації до нього та створення національної системи моніторингу, звітності та верифікації», - сказав заступник Міністра.

Під час зустрічі сторони домовилися про співпрацю в рамках Східноєвропейської групи та підтримали відповідну Декларацію. В її рамках буде посилена регіональна співпраця в рамках реалізації Паризької Угоди та підготовки представника групи — Польщі — до проведення та головування під час Наради Сторін у 2018 році.

Варто відзначити, що 24-та Конференція Сторін Рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату пройде в листопаді 2018 року у Польщі. Під час цієї Конференції планується розглянути та схвалити низку рішень щодо імплементації положень Паризької Угоди.

Сторони також висловили вдячність Уряду Польщі за організацію консультацій та вирішили продовжити як політичний, так і експертний діалог між Східноєвропейськими країнами.

 

версія для друку