українська російська англійська
МТОТ взяв участь у міжнародному форумі з протимінної діяльності у Хорватії
03.05.2017 | 15:46
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

Начальник Управління з питань східних регіонів Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Денис Тацій взяв участь у 14-му міжнародному форумі Mine Action 2017 («Протимінна діяльність 2017»), що проходив у місті Біоград-на-Мору (Республіка Хорватія).

Захід було організовано Управлінням з розмінування Уряду Хорватії та Хорватським центром з розмінування. На форумі були представлені 32 країни світу. Його тематика орієнтована на презентації новітніх науково-теоретичних і практичних досягнень у сфері розмінування та ефективних рішень реагування на глобальні виклики безпеки.

У рамках форуму відбулася робоча зустріч української делегації з представниками Хорватського центру з розмінування. Налагодження співпраці та обмін досвідом дозволять ефективно реалізувати комплекс заходів з протимінної діяльності на національному рівні, з урахуванням європейського досвіду.

На сьогодні в Україні нагальним питанням залишається законодавче та нормативно-правове врегулювання провадження протимінної діяльності.  Так, у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» (реєстр. № 5189-1), внесений Кабінетом Міністрів України, який проходить процес доопрацювання.

МТОТ за участі зацікавлених міністерств, відомств та неурядових організацій – учасників протимінної діяльності – проводить роботу щодо створення Технічного комітету стандартизації «Безпека. Протимінна діяльність. Гуманітарне розмінування». Створення такого комітету необхідне для розробки національних стандартів, які б враховували як міжнародний досвід, так і національні особливості.

Довідково

Хорватський центр з розмінування займається організацією розмінування, тестуванням, дослідженням, розробкою та підготовкою кадрів у сфері  протимінної діяльності в Республіці Хорватія.  Також опікується наданням технічної допомоги у сфері протимінної діяльності.

 

версія для друку