українська російська англійська
Павло Розенко доручив забезпечити неухильне виконання рішення Уряду щодо виплати монетизованої частини економії субсидій
04.05.2017 | 12:20
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко закликав забезпечити неухильне виконання рішення Уряду щодо виплати монетизованої частини економії субсидій і доручив Міністерству соціальної політики та Міністерству фінансів у тижневий термін оприлюднити та поширити в області простий і доступний алгоритм виконання рішення Уряду. 

"Ми з вами прийняли дуже важливий документ на засіданні Уряду – зміни до постанови № 848 по субсидіях і запропонували дуже правильний механізм щодо часткової монетизації економії субсидій. Таку підтримку повинні отримати близько 1,5 млн українських родин. Зараз ми повинні зробити все, щоб реалізувати цю постанову в повному обсязі і без жодних затримок», - сказав Павло Розенко сьогодні на засіданні Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку.

Довідково: Уряд Володимира Гройсмана на засіданні 26 квітня ухвалив рішення про початок процесу монетизацію  субсидій Глава Уряду повідомляв, що рішення торкнеться 1,5 млн родин, які зможуть отримати приблизно 700 грн в якості одноразової виплати. Це рішення передбачає грошову виплату, яка дорівнює вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

Рішення Уряду оформлено у відповідну постанову Кабінету Міністрів України № 300, яку підписав Прем’єр-міністр України. Документом внесено зміни  до деяких постанов Уряду, в тому числі до №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Окрім того, документ обумовлює ухвалення наступних кроків, в тому числі щодо запровадження механізмів монетизації зекономлених грошей.

За словами Віце-прем'єра Павло Розенка, виконання цієї постанови повинні забезпечити місцеві органи влади. «І якісно вони зможуть це зробити, коли будуть мати чіткий алгоритм. Треба буквально на пальцях показати хто що має робити: що мають заробити надавачі послуг, управління соцзахисту, управління фінансів і що має зробити людина, щоб вчасно і в повному обсязі отримати свої кошти», - наголосив він.

Віце-прем’єр доручив провести ревізію усіх нормативних актів, в тому числі щодо порядку використання коштів субсидії. «Щоб не вийшло так, що 1 липня настало, вже має початися процес виплати коштів, а нам ще треба змінити купу документів. Тому в тижневий термін Мінсоцполітики, Мінфін і Мін’юст – прошу внести пропозиції щодо змін до нормативної бази по субсидіям, щоб ця постанова була реалізована в повному обсязі і, ще раз наголошую, без жодних затримок», - підкреслив Павло Розенко.

 

версія для друку