українська російська англійська
Фахівці Міненерговугілля обговорили з експертами Державного департаменту США актуальні питання функціонування та розвитку газового сектору України
05.05.2017 | 09:39
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Фахівці Міненерговугілля обговорили з експертами Державного департаменту США актуальні питання функціонування та розвитку газового сектору України. Під час зустрічі обговорили питання міжнародного співробітництва у сфері газопостачання, транспортування газу та проходження процесу анбандлінгу НАК «Нафтогаз України».

Українська сторона відзначила багаторічну, плідну та взаємовигідну співпрацю України та США з метою реформування та оптимізації енергетичного сектору нашої країни.

В.о. державного секретаря Юлія Підкоморна поінформувала, що Міненерговугілля дотримується курсу на проведення системних реформ, що спрямовані на підвищення рівня енергетичної безпеки, розвиток конкуренції, захист прав споживачів та євроінтеграцію, зокрема у контексті виконання зобов’язань з реалізації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, а також положень Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Олександр Лісніченко, директор Департаменту нафтогазового комплексу, та Валерій Ноздрін, в.о. голови правління ПАТ «Магістральні газопроводи України», наголосили, що Міністерство та Уряд України послідовно здійснюють кроки із розмежування функцій транспортування, розподілу і зберігання природного газу та імплементації найкращого світового досвіду роботи операторів ГТС.

Під час зустрічі сторони також обговорили питання щодо забезпечення інтеграції газового сектору України до європейського, а також питання розвитку маршрутів транспортування газу.

Українська сторона є надійним транзитером природного газу до держав-членів ЄС і забезпечує безперебійну роботу ГТС України, тому українська сторона розраховує на підтримку міжнародних партнерів у питаннях безпечного  постачання природного газу до України, у т.ч. у реверсному режимі.

За підсумками зустрічі представники Державного департаменту США відмітили значний прогрес України у проведенні системних реформ в енергетичній галузі України та запевнили у подальшій підтримці інтеграції до європейського газового сектору.

 

версія для друку