українська російська англійська
У Казначействі провели флешмоб "Стоп - війні! Україні - мир!"
05.05.2017 | 10:08
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

4 травня 2017 року до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом Голова Казначейства Тетяна Слюз поспілкувалась з дітьми казначеїв та спільно з ними долучилась до флешмобу «Стоп – війні! Україні – мир!»

Очільниця Казначейства, зустрічаючись з дітьми, розпитала щодо їх обізнаності в історії України, починаючи від найдавніших часів та до сьогодення. Окремо зупинилися на подіях Другої Світової війни 1939-1945 років, адже, зважаючи на досить юний вік учасників заходу, мало кому з них пощастило особисто поспілкуватись з ветеранами тих подій, почути розповіді про військові будні та боротьбу з нацистською окупацією.  Крім того, більшість ще не доросла до віку вивчення цієї теми у межах шкільної програми. Тож спілкування було цікавим та пізнавальним.

Обговорюючи жахливі наслідки та втрати від воєн, не забули учасники зустрічі і про події, що сьогодні відбуваються на сході України. Так, Тетяна Слюз, яка нещодавно повернулась з чергової робочої поїздки з прифронтової зони, розповіла дітям про війну ХХІ століття: життя мирного населення на території Донецької та Луганської областей, що підконтрольна українській владі та важкі будні українських військових у постійні бойовій готовності.

З останньої поїздки Голова Казначейства привезла гільзи від протитанкових снарядів, кулеметної зброї та контейнери для зберігання і транспортування боєприпасів, які вирішили перетворити у символи миру та спокійного життя.

«Ідея втілити мистецько-патріотичний задум і розмалювати атрибути війни у яскраві фарби народилася під час перебування на сході. Побачивши ці символи руйнування та смерті, з’явилось непереборне бажання протиставити їм нашу жагу до перемоги, прагнення миру і зробити це у творчий та оригінальний спосіб. Знаючи на креативність молодого покоління, була переконана, що діти мене підтримають і охоче долучаться до цього флешмобу», - розповіла Тетяна Слюз, із завзяттям долучаючись до творчого процесу.

Так, з-під пензликів дітей на гільзах з’являлись квіти, залишки снарядів перетворювались на вази та оздоблювалися патріотичною атрибутикою, а на контейнерах для зберіганні і транспортування боєприпасів рясніли червоні кетяги калини.

Результат вийшов неочікуваний, приголомшливий і зворушливий: кожен учасник у своїй індивідуальній манері, фарбами втілив гасло флешмобу «Стоп – війні! Україні – мир!»

 

 

версія для друку