українська російська англійська
Триває монтаж експозиції Українського павільйону на Венеціанській бієнале 2017
05.05.2017 | 11:20
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

В Українському павільйоні на Венеціанська бієнале 2017 триває монтаж експозиції, яка представить нову серію робіт “Парламент” (2014-2017) знаменитого українського художника Бориса Михайлова.

Нагадаємо, що цьогоріч Міністерство культури України координує представлення України на 57-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва та виступає національним Комісаром. За результатами рейтингового голосування конкурсною комісією з відбору Куратора було відібрано кураторську групу у складі директора центру сучасного мистецтва Dallas Contemporary Пітера Дорошенка та кураторки  Dallas Contemporary Лілії Куделі.

Інституцію Dallas Contemporary у місті Даллас уповноважено виступити як організатора українського мистецького павільйону на Бієнале 2017.

Національний павільйон України цього року розташований у районі Каннареджо – в одній із найбільш автентичних частин Венеції. 9-12 травня відбудуться дні передпрем’єрного показу та офіційне відкриття павільйону, сама виставка  проекту  триватиме з 13 травня по 26 листопада 2017 року.

Формат Українського павільйону перегукується з темою цьогорічної бієнале VIVA ARTE VIVA!, яку обрала куратор Крістін Масель, і переймає принцип discoveries and rediscoveries (відкриття та передвідкриття), заявлений у головному проекті. У новому проекті  «Парламент» Борис Михайлов пропонує візуальний код для розуміння сучасного медіа-ландшафту і суспільства епохи пост-правди, ознаками якого стали фейкові новинні сайти, неперевірені факти та інформаційний шум, розпад медійної спільноти на мікрокластери, домінування емоційної реакції над раціональним аналізом.

У рамках виставки також будуть представлені спецпроекти молодих українських художників з посиланням на творчість Бориса Михайлова, які дозволять ширше відрефлексувати історію сучасного українського мистецтва. Група SVITER та Іван Світличний створять звукову композицію для простору павільйону. Колектив Жужалка у складі Віктора Корвіка, В'ячеслава Соколова та Романа Юхимчука представить концептуальну інсталяцію в павільйоні. Дизайнер Антон Белінський створить капсульну колекцію одягу для українського павільйону, яка продовжує його зацікавлення у змішанні "глобального, гіпер-локального та патріотичного спектаклю".

Каталог Українського павільйону 2017 з фотографіями Бориса Михайлова, відзнятими Юргеном Теллером, видано в Україні Dallas Contemporary  у співпраці з видавництвами ARTHUSS.com.ua та «Родовід».

 

 

версія для друку