українська російська англійська
До Дня пам'яті і примирення Україна згадуватиме свій внесок у перемогу над агресором
05.05.2017 | 13:24
УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ

«Українці в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора» — цьогорічні національні урочистості пройдуть під цим гаслом. Символ пам’яті залишається незмінним — червоний мак.

 

Майже сім мільйонів солдат в семи арміях — такий фронт виставила Україна в боротьбі проти нацизму. Український інститут національної пам’яті обрав 12 історій українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США.

Від сьогодні дізнатися більше про них можна на головній площі країни — Майдані Незалежності. Це чоловіки та жінки, які походили з різних куточків України та світу; воювали у регулярних арміях та були партизанами; служили як у допоміжних формуваннях, так і на передовій; пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі. Майже всі дістали високі відзнаки країн, за які вони воювали.

Серед них — Герой Радянського Союзу, лицар Золотого хреста бойової заслуги УПА, нагороджений Медаллю Пошани армії США, лицар Військового Хреста Франції та українка, відзначена Медаллю Британської Імперії. Історія кожного з них — це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором.

Усі 12 життєвих історій яскраво свідчать про те, що де б не перебували українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму. Наші співвітчизники були в лавах багатьох армій Об’єднаних Націй та українського визвольного руху, вони виявляли винятковий героїзм, за який діставали високі нагороди”, — розповідає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Символічним кроком на підтримку пам’ятних заходів стала згода на участь у соціальній кампанії ветеранів Червоної армії та Української повстанської армії. Стрілець УПА Степан Петраш та офіцер Червоної Армії Іван Залужний нагадують нинішнім українцям про те, що перемога над нацизмом є спільною для всіх частин України.

Окрім того, в рамках національних урочистостей до Дня пам’яті і примирення 8 травня:

о 12:00 біля Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2) відкриється фотодокументальна виставка про внесок українських повстанців в перемогу над нацизмом “УПА — відповідь нескореного народу”. Команда істориків мовою фактів, розсекречених документів та унікальних світлин розповість про витоки та результати збройної боротьби УПА проти нацистської Німеччини, тогочасну інформаційну війну та бандерівців — в’язнів концтаборів; 

о 23:01 традиційно відбудеться акція «Перша хвилина миру», адже саме у той час в Європі припинився вогонь після капітуляції Німеччини.  

Український інститут національної пам’яті просить українців цими днями доповнити свій одяг червоним маком — символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у Другій світовій війні по всьому світові.

Також просимо медіа розмістити символ маку та відео-ролики (підготовлені Міністерством інформаційної політики спільно з Інститутом (компанія – Borsch. Media, режисер – Євген Співак). Лого «маку пам’яті» та інші тематичні матеріали можна завантажити на сайті проекту “Українська Друга Світова”.

Інформаційні матеріали до уваги медіа - тут.

Соціальна реклама створена Інститутом спільно з Міністерством інформаційної політики. (фото - Олександр Клименко, дизайн - Ольга Сало, дизайн символу маку - Сергій Мішакін).

Виставка на Майдані Незалежності створена за матеріалами Українського інституту національної пам’яті за участі Українського кризового медіа-центру та підтримки Адміністрації Президента України.

 

версія для друку