українська російська англійська
Відбулася офіційна інавгурація Українського павільйону на 57-й Венеціанській бієнале
11.05.2017 | 17:10
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

10 травня відбулася офіційна інавгурація Національного павільйону України на 57-й Венеціанській бієнале. Відкриття українського павільйону та представлення проекту Бориса Михайлова «Парламент» (2014-2017) вже в перший день викликало велику зацікавленість відвідувачів, у тому числі митців та арт-критиків.

Цьогоріч Міністерство культури України координує представлення України на 57-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва та виступає національним Комісаром в особі першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко. За результатами рейтингового голосування конкурсною комісією з відбору куратора було відібрано кураторську групу у складі директора центру сучасного мистецтва Dallas Contemporary Пітера Дорошенка та кураторки Dallas Contemporary Лілії Куделі.

Міністр культури України Євген Нищук відзначає, що на відкритті в Національному павільйоні вирує справжнє мистецьке життя, подивитися на виставку «Парламент» прийшло багато арт-критиків, митців, кураторів, і всі дуже щиро вітають Україну з достойним представленням на бієнале та активною участю в його підготовці з боку Міністерства культури.

«Ми бачимо вибухову, прогресивну енергію цілої низки митців, як тих, кого вже знають в світі давно, так і яскраве молоде покоління митців, яке хоче презентувати себе на великих форумах сучасного мистецтва. І саме завдання держави створити їм необхідні умови для реалізації. Нині в українському Національному павільйоні ми бачимо дуже вдале поєднання робіт всесвітньовідомого Бориса Михайлова з роботами молодих митців, які зробили досить цікаві проекти, що супроводжують виставку «Парламент» - це і аудіо-інсталяція, і цікаві книжки та відео-роботи» , - розповідає Євген Нищук.

«Україна звучить в новому вимірі - прогресивному та сучасному, це найкраща культурна дипломатія, якою можна себе представляти. Партнерська робота Мінкультури та митців демонструє гарні результати. Такі проекти допомагають змінити ставлення до України, це той шлях доброго співробітництва і нашого бажання створити майданчик для реалізації амбітної, талановитої, часом суперечливої мистецької спільноти, яка буде мати можливість в відкритому просторі демонструвати те, що наша держава абсолютно в контексті сучасних тенденцій, що ми маємо шалені ідеї і сповнюємо світ нашими талантами».

Високо оцінюють українське представництво і європейські арт-критики та обговорюють з кураторами Національного павільйону і самим автором Борисом Михайловим можливість продовження співпраці та експонування проекту у Великій Британії, Німеччині, Італії та інших країнах.

Нагадаємо, що Національний павільйон України у Венеції буде відкритий для безкоштовного відвідування з 13 травня по 26 листопада 2017 року за адресою: Cannaregio 1345/D 30100, Venice, Italy. Час роботи: 10:00 – 18:00 щодня (крім понеділка).

 

версія для друку