українська російська англійська
Микола Кузьо: Україна посилить міжнародну співпрацю щодо екологічно обґрунтованого управління відходами та хімічними речовинами
12.05.2017 | 11:38
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Українська делегація під головуванням заступника Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Миколи Кузя відповідно до розпорядження Президента України взяла участь у XIII нараді Конференції Сторін Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням, яка тривала з 24 квітня по 5 травня 2017 року у м. Женева (Швейцарія).

Також у ці дні в Женеві відбувалися VIII нарада Конференції Сторін Роттердамської конвенції про процедуру попередньої обґрунтованої згоди стосовно окремих небезпечних хімічних речовин і пестицидів у міжнародній торгівлі та VIII нарада Конференції Сторін Стокгольмської конвенції про стійкі органічні забруднювачі.

За словами Миколи Кузя, головні питання, які розглядалися під час проведення нарад Конференцій Сторін, стосувалися стану імплементації Конвенцій, надання технічної та фінансової підтримки Сторонам Конвенцій, подання звітності про стан виконання Конвенцій та включенням нових речовин до додатків до Роттердамської та Стокгольмської Конвенцій.

«Для України це можливість перейняти передовий досвід та отримати інформацію про найкращу практику для поліпшення співробітництва  в рамках трьох конвенцій. Це - також можливість отримати спільні проекти для впровадження цих міжнародних угод в Україні, які б дозволили уникнути небажаного дублювання зусиль та сприяли  економії коштів»,  - розповів Микола Кузьо.

Він також повідомив, що під час проведення нарад Конференцій Сторін від України було номіновано представника для участі у роботі органу Стокгольмської конвенції – Комітету з розгляду нових стійких органічних забруднювачів, повноваження якого розпочнуться з травня 2018 року.

Крім того, Микола Кузьо як голова української делегації взяв участь у сегменті високого рівня, тема якого - «Майбутнє без токсичності: раціональне регулювання хімічних речовин та відходів».

«Під час дискусії на політичному рівні обговорювався Порядок денний  в галузі сталого розвитку на період до 2030 року та  можливості зміцнення виконання конвенцій через партнерство задля скорочення відходів та забруднення і майбутнього без токсичних речовин», - резюмував Микола Кузьо.

 

версія для друку