українська російська англійська
У програмі "Доступні ліки" беруть участь вже понад 4 тисячі аптек
12.05.2017 | 15:59
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Урядова програма «Доступні ліки», що стартувала 1 квітня і передбачає забезпечення українців доступними препаратами від астми, діабету та серце-судинних захворювань, розповсюджується по всій країні і до неї долучилися вже понад 4 тисячі аптек. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Довідково:  Уряд Володимира Гройсмана започаткував програму «Доступні ліки» з метою вирішення одного з ключових завдань – покращання добробуту українців і подовження тривалості життя в Україні. Програма фінансується з Державного бюджету, і наразі готується урядове рішення про додаткове фінансування в розмірі 250 млн грн, аби забезпечити виконання програми до кінця року. Окрім того, урядовці за пропозицією Глави Уряду прораховують можливість розширення програми і введення в неї більш широкого спектру препаратів. І зараз Уряд веде постійний моніторинг роботи програми, оперативно реагуючи на всі випадки невиконання або неналежного виконання урядових доручень на місцях.   

Окрім того, Глава Уряду Володимир Гройсман на засіданні Кабінету Міністрів 11 травня дав доручення Віце-прем’єр-міністру Павлу Розенку та в. о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун разом з главами місцевих органів влади проаналізувати в триденний термін стан виконання програми «Доступні ліки», визначити проблемні питання, запропонувати шляхи їх вирішення і обговорити їх під час селекторної наради.

«Програма «Доступні ліки» діє з 1 квітня 2017 року, і хворі на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму можуть, за наявності рецепту лікаря, отримати необхідні ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Станом на сьогодні, вже більше 4 тисяч аптек включені в цей процес. Але місцеві органи влади і надалі мають проводити активну роботу щодо залучення нових аптек до участі в програмі», - сказав Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що органам місцевої влади «недостатньо просто укласти договори з аптеками, дуже важливо, щоб в тих аптеках був повний асортимент медикаментів». «На жаль, не всі області можуть похвалитися наявністю цих препаратів в аптечній мережі або в конкретній аптеці», - підкреслив Павло Розенко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, з початку дії урядової програми вже відшкодовано вартість лікарських засобів за понад 500 тис. рецептів на суму понад 14 млн грн.

«Ми бачимо, що вже практично у кожній області за рецептами лікарів люди отримують необхідні їм доступні ліки. Проте з деякими областями все ще існує проблема. Це стосується і обміну інформацією, є сигнали про відсутність в аптеках повного асортименту ліків та недостатність аптек, в яких можна придбати ці ліки за рецептом», - зазначив Павло Розенко.

Він повідомив, що у понеділок, 15 травня, проведе селекторну нараду з керівництвом областей щодо проблемних питань реалізації програми «Доступні ліки». «Питання реалізації програми «Доступні ліки» перебуває під постійним, щоденним, контролем Уряду. Тому буквально в понеділок я проведу селекторну нараду з керівництвом областей із цього питання. Для нас ця програма знакова і принципова. Всі повинні чітко розуміти – за будь-які спроби саботажу буде жорстка відповідальність», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

 

 

версія для друку