українська російська англійська
Сергій Савчук: У Чернігові Держенергоефективності презентувало переваги заміщення газу та використання "чистої" енергії
13.05.2017 | 11:10
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Кожна область України, у тому числі й Чернігівщина, має чималий ресурсний потенціал для успішного заміщення газу та розвитку відновлюваної енергетики. Тому Держенергоефективності продовжує презентувати на місцях перспективи реалізації «зелених» проектів та закликати місцеву владу активізуватися у цій сфері. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи семінар з питань заміщення газу 12 травня у Чернігові.

Захід такого характеру проводиться за ініціативи Держенергоефективності та за підтримки Українсько-данського енергетичного центру вже вшосте в регіонах України.

«Агентство націлене зміцнювати співпрацю з місцевою владою. Потрібно розкривати інвестиційний потенціал Чернігівщини та спільними зусиллями презентувати інвесторам конкретні точки входу для проектів з виробництва електроенергії з енергії сонця, вітру, біомаси та води, проектів з когенерації, з вирощування енергокультур», - підкреслив Голова Агентства.

Сергій Савчук запевнив представників місцевих громад та бізнесу у тому, що проекти з відновлюваної енергетики – це стовідсоткове соціально-економічне зміцнення територіальних громад, активізація роботи малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів. Долучення місцевих громад до розбудови ринку відновлюваних джерел енергії гарантує їм заробіток та економічний розвиток. 

Крім того, завдяки активній роботі Держенергоефективності, в Україні на законодавчому рівні закріплені важелі залучення інвесторів до фінансування проектів із заміщення газу. Мова йде про нещодавно прийнятий Верховною Радою Закон України від 21.03.2017 року № 1959 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії. Відповідно до цього Закону інвестор, який планує встановити, наприклад, твердопаливну котельню чи когенераційну установку на біомасі, матиме чітко визначений тариф на тепло з альтернативних джерел енергії на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу.

Про напрацювання Чернігівщини у напрямку заміщення газу розповів заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко. За його словами, торік в області скорочено використання газу майже на 10%. Вдалося залучити інвесторів, які працюють по всій області у проектах з використання замість газу альтернативних видів палива, в першу чергу, відходів деревини, торфу. Зокрема, минулого року на 59 об'єктах проведено роботи з переведення котелень на використання альтернативних видів палива. Серед найбільших реалізованих проектів - введення першої черги теплової електростанції на біомасі потужністю 3,5 МВт у м. Корюківка Чернігівської області.

Загалом, учасники семінару мали можливість розглянути законодавчі ініціативи у відновлюваній енергетиці, особливості виробництва тепла «не з газу», використання біомаси і біогазу, вирощування енергокультур, а також обговорити джерела фінансування проектів у цій сфері.

Зокрема, про підготовку теплових мереж в умовах роботи ринку тепла поінформував член Біоенергетичної асоціації України Володимир Майстришин. Про особливості виробництва біопалива розповів завідувач відділом технологій вирощування енергетичних культур Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Олександр Ганженко.

У ході семінару також було представлено і міжнародний досвід використання відновлюваних джерел енергії. Секрет успіху Данії у збільшенні споживання «зеленої» енергії розкрив Андерс Крістенсен, головний радник Українсько-данського енергетичного центру.

Загалом, у семінарі взяли участь понад 100 осіб: представники місцевих органів влади, виробники «зеленої» енергії, міжнародні експерти, представники агрохолдингів та компаній, потенційні інвестори, ЗМІ та усі ті, хто переконаний, що енергетичне майбутнє України за відновлюваною енергетикою.

Презентації спікерів за посиланням: http://saee.gov.ua/uk/news/1751.

версія для друку