українська російська англійська
Іракські партнери зацікавлені в активізації співпраці з Україною в аграрній галузі
15.05.2017 | 09:41
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Україна та Республіка Ірак мають значний потенціал розвитку двосторонньої співпраці в аграрному секторі. Задля цього необхідно активізувати спільний діалог на міжурядовому рівні між профільними міністерствами.

Про це йшлось під час зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофiмцевої з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Ірак в Україні Бакіром Ахмедом Азіз Аль-Джафаром.

«За результатами 2016 року товарообіг сільськогосподарською продукцією між нашими країнами склав $ 142,5 млн, саме завдяки експорту українських продуктів харчування. Ключовими товарами стали: м'ясо, яйця, фрукти, горіхи та олія. Але наші країни мають значний потенціал для поглиблення торговельних відносин в аграрної галузі. Окрім того, маємо активно працювати над тим, щоб українська аграрна продукція постачалась до Іраку напряму, а не через треті країни, тому що це автоматично збільшує вартість експорту»,- підкреслила заступник Міністра та додала, що одним з головних кроків є активізація системного діалогу на урядовому рівні. Також Ольга Трофімцева розповіла, що наразі Мінагрополітики розроблено проект двостороннього Меморандуму про взаєморозуміння між профільними міністерствами двох країн. Текст Меморандуму був переданий Послу для опрацювання іракськими колегами.

«Враховуючи те, що сьогодні 20% українського експорту до Республіки Ірак становить м'ясо - необхідно зробити акцент на розвитоку співпраці компетентних органів країн в галузі ветеринарії», - наголосила заступник Міністра та додала, що до компетентних органів Іракської Республіки з боку Держпродспоживслужби вже було направлено список відповідних сертифікатів, з метою активізації експорту українських харчових товарів тваринного походження. А саме: м'ясо птиці, яловичини, баранини, яєць та інших видів продукції. 

Зі свого боку Посол підтримав всі ініціативи та запевнив, що іракська сторона зацікавлена у збільшені поставок української курятини, м’яса та яєць до своєї країни, а також у поглиблені двосторонньої співпраці в аграрному секторі.

Наприкінці зустрічі Ольга Трофімцева резюмувала, що для активізації партнерських стосунків між представниками аграрного бізнесу двох країн, ефективними інструментами стануть проведення бізнесових місій та зустрічей в рамках B2B.

Довідково

За 2016 рік експорт української аграрної продукції до Республіки Ірак становив $ 142,5 млн, це більше на 10,5%, ніж в 2015 році. В основному експортувалися: м'ясо та субпродукти - $ 80,8 млн, яйця птиць - $15,4 млн, плоди, горіхи та цедра – $ 13,2 млн, олія - $ 10 млн. Імпорт відсутній. За 3 місяці 2017 року експорт склав - $ 16,8 млн.

 

версія для друку