українська російська англійська
Прем'єр-міністр України виступає за активний суспільний діалог із Ізраїлем щодо встановлення історичної правди довкола трагічних сторінок спільної історії
15.05.2017 | 15:07
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за активний суспільний діалог із Ізраїлем щодо встановлення історичної правди довкола трагічних сторінок спільної історії. Про це він зазначив під час зустрічі із Прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, що відбулася у рамках його офіційного візиту до Ізраїлю у понеділок.

"Між нашими країнами є багато спільного: спільна історія, на превеликий жаль, спільні трагедії, але я точно знаю, що у 25-ту річницю наших дипломатичних відносин ми маємо сьогодні дуже багато нових можливостей", - зазначив Володимир Гройсман під час спільного спілкування із Главою ізраїльського Уряду та журналістами.

У цьому контексті Володимир Гройсман запропонував ізраїльській стороні започаткувати активний суспільний діалог щодо встановлення історичної правди довкола окремих трагічних сторінок нашої спільної історії.

Він поінформував Прем'єр-міністра Ізраїлю, що у 2017-2018 роках в Україні проводитимуться жалобні заходи у зв’язку з 85-ми роковинами трагедії Голодомору, та наголосив, що визнання Ізраїлем Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу мало б надзвичайно важливе значення для українського суспільства та двосторонніх відносин загалом.

У свою чергу Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу підкреслив важливість зміцнення дружби між країнами. "Ми відзначаємо наше минуле і дивимося в майбутнє - сказав він, коментуючи підписання двосторонніх документів між Україною та Ізраїлем. - У нас багато питань на порядку денному, але найважливіше питання - це розвиток дружби між нашими країнами".

Прем’єр-міністр Ізраїлю також подякував Україні за рішення підтримати Ізраїль у рамках резолюції ЮНЕСКО та особисто Прем’єр-міністру за докладені для цього зусилля, а також Уряду України за позицію щодо боротьби з антисемітизмом.

 

версія для друку