українська російська англійська
Від початку року аграрії придбали в Херсонській області права оренди землі на суму понад 3 млн гривень
15.05.2017 | 16:31
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Упродовж квітня поточного року на земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, були реалізовані права оренди на 14 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Їх загальна площа склала майже 670 тис. гектарів на території 6 районів: Горностаївського, Іванівського, Каланчацького, Нижньосірогозького, Олешківського та Новотроїцького.

За перший рік користування землею орендарі сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини близько 1,4 млн грн – на 729 тис. грн більше від стартового розміру орендної плати. Принаймні стільки ж надходитиме щороку упродовж всього терміну дії договорів оренди. Угоди з переможцями торгів укладені строком на 7 років.

Середня ставка орендної плати за результатами торгів склала 7,27% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок при стартовому розмірі – 4%. Найвищий показник був зафіксований в Олешківському районі Херсонської області, де за оренду ріллі площею 120 га переможець торгів запропонував 404,5 тис. грн на рік, що становить 12% від нормативної грошової оцінки землі.

Найбільшу кількість земельних ділянок за результатами торгів у квітні передали в оренду у Новотроїцькому районі Херсонської області – 4 масиви загальною площею 107,4 гектара.

Всього від початку року з аукціонів в оренду були передані майже 1,8 тис. га землі. До місцевих бюджетів Херсонщини вже надійшло понад 3 млн грн орендної плати.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

З детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися у розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.

 

версія для друку