українська російська англійська
МОЗ спільно з місцевою владою мають забезпечити наявність повного асортименту ліків за урядовою програмою "Доступні ліки", - Павло Розенко
15.05.2017 | 16:54
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Міністерство охорони здоров’я спільно о облдержадміністраціями мають посилити координацію роботи і якнайшвидше забезпечити наявність у кожній аптеці повного асортименту препаратів за програмою «Доступні ліки». Відповідне доручення дав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко за результатами селекторної наради, проведеної за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Довідково:  Уряд Володимира Гройсмана започаткував програму «Доступні ліки» у квітні поточного року з метою вирішення одного з ключових завдань – покращання добробуту українців і подовження тривалості життя в Україні. Хворі на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму за наявності рецепту лікаря можуть отримати необхідні їм препарати безкоштовно або з незначною доплатою. Програма фінансується з Державного бюджету, і, як зазначав Глава Уряду є цілком «по кишені» державі. Наразі готується рішення про внесення змін до Держбюджету-2017 і збільшення програмного  фінансування на 250 млн грн – до 750 млн грн. Окрім того, урядовці за пропозицією Глави Уряду, прораховують можливість розширення програми і введення в неї більш широкого спектру препаратів. І зараз Уряд веде постійний моніторинг роботи програми, оперативно реагуючи на всі випадки невиконання або неналежного виконання урядових доручень на місцях. Минулого тижня, на засіданні Кабінету Міністрів 11 травня, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман дав доручення Віце-прем’єр-міністру Павлу Розенку та в. о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун разом з главами місцевих органів влади проаналізувати у триденний термін стан виконання програми «Доступні ліки», визначити проблемні питання, запропонувати шляхи їх вирішення і обговорити їх під час селекторної наради.

Коментуючи хід селекторної наради, Віце-прем’єр Павло Розенко відзначив: «За останні три тижні кількість аптек, які беруть участь в урядовій програмі "Доступні ліки" збільшилась приблизно вдвічі. На сьогодні вже близько 5 тисяч аптек долучилися до цієї програми, а це - кожен четвертий аптечний заклад. На сьогодні вже здійснено відшкодування вартості лікарських препаратів за 730 тисячами рецептів для близько 700 тисяч наших співгромадян. Це лише початок і вже зараз Уряд готує зміни до Держбюджету на 2017 рік, якими фінансування програми передбачається збільшити щонайменше на 250 млн грн».

Павло Розенко також звернувся до глав ОДА оперативно повідомляти МОЗ про всі випадки і проблеми в реалізації програми.  

 

 

версія для друку