українська російська англійська
Сергій Савчук:Закликаю парламентарів підтримати довгоочікуваний законопроект про запровадження в Україні комерційного обліку води та тепла
16.05.2017 | 09:53
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Сьогодні, 16 травня, на розгляд Парламенту виноситься розроблений за участю Держенергоефективності проект Закону України № 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг».

Ціль законопроекту - запровадити в Україні обов’язковий облік тепла і води. Окрім значущості цього питання для країни, це є виконання взятих Україною  зобов’язань перед Європейським Союзом.

«Прийняття даного законопроекту – це стимулювання енергоефективної поведінки споживачів. Запровадження обліку дозволить населенню платити лише за спожиті ресурси», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Вагомим результатом запровадження норм проекту Закону має статисуттєве зменшення розміру плати за відповідні комунальні послуги.

Загалом роль законопроекту для держави важко переоцінити. Його прийняття як Закону дозволить знизити на ¾ обсяг необлікованих витрат води у внутрішньобудинкових системах та скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років в середньому на 15-20%, що, у свою чергу, сприятиме зменшенню споживання газу та скороченню викидів парникових газів.

Законопроектом передбачається:

- обов'язковість комерційного та розподільного обліку;

- запровадження внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, що встановлює справедливий порядок, за яким мешканці оплачують тільки ті витрати, які стосуються їх будинку;

- чіткі вимоги до формування рахунків за комунальні послуги;

- відповідальність за невиконання вимог закону.

Нагадаємо, що законопроект № 4901 від 06.07.2016 прийнято у першому читанні 18 жовтня 2016 року. 12 квітня цього року проект Закону схвалено профільним Комітетом Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства та рекомендовано Верховній Раді прийняти його у другому читанні в цілому як Закон.

 

версія для друку