українська російська англійська
З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 23 тисячі вибухонебезпечних предметів
16.05.2017 | 10:35
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Особливо збільшилася кількість виїздів у весняний період, коли розпочалися земельні роботи і громадяни знаходять боєприпаси на власних присадибних ділянках, у лісах та на полях. Лише впродовж минулої доби здійснено 67 виїздів, під час яких виявлено 460 боєприпасів, у тому числі 1 авіаційну бомбу.

Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 23 тис. 53 вибухонебезпечні предмети, у тому числі 90 авіаційних бомб.

Так, 13 травня групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Херсонській області у спеціально визначеному місці знищено 2 артилерійські снаряди калібром 152 мм. Вибухонебезпечні предмети часів минулих війн були знайдені напередодні місцевими мешканцями у селі Стара Збур’ївка Голопристанського району під час пошуку металобрухту.

У той же день саперами Управління ДСНС України у Кіровоградській області проводилися роботи зі знищення застарілого боєприпасу, знайденого на території колишнього Компаніївського полігону. Небезпечною знахідкою виявилася авіабомба П-50Ш часів Другої світової війни.

Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, на Луганщині впродовж 15 травня, піротехнічними розрахунками ДСНС було перевірено 10,64 га місцевості у м. Сватово, Кремінському, Новоайдарському, Попаснянському та Станично-Луганському районах. Також у с. Сиротине Попаснянського району та у м. Лисичанськ були перевірені лінії газопроводів та територія Тошківського лісництва.

Загалом піротехніками виявлено та вилучено 122 одиниці вибухонебезпечних предметів, а саме: 16 артилерійських снарядів, 6 мінометних мін, 1 ручна граната, 32 підривника, 34 одиниці набоїв та 33 одиниці інших вибухонебезпечних предметів.

В той же час на Донеччині протягом 15 травня під час проведення робіт з розчищення місцевості від вибухонебезпечних предметів піротехніки ДСНС вилучили та знищили 8 вибухонебезпечних предметів. Так, у м. Краматорськ було вилучено та знищено 2 постріли з РПГ-22, 4 патрони калібром 12 мм, а також набої калібром 7,62 та 5,45.

Тож, зважаючи на збільшення кількості випадків виявлення застарілих боєприпасів, а також з метою попередження нещасних випадків серед населення, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами!

Категорично забороняється:

- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

 

версія для друку