українська російська англійська
Сергій Савчук: Розроблений спільно з Держенергофективності законопроект про комерційний облік комунальних послуг – шлях до енергоощадності всієї країни
16.05.2017 | 15:26
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

16 травня на засіданні ВРУ прийнято рішення про направлення на повторне друге читання проекту Закону України № 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», розробленого за безпосередньої участі Держенергоефективності.

Держенергоефективності візьме активну участь у доопрацюванні законопроекту та висловлює сподівання, що найближчим часом проект закону буде підтримано Парламентом.

«Ключова ідея законопроекту - запровадити обов’язковий облік тепла і води. Завдяки обліку населення зможе платити лише за спожиті ресурси, а не за нормами. Крім цього, облік дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це сприятиме зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг», - прокоментував важливість законопроекту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Важливо, що забезпечення обов’язкового приладного комерційного обліку не дозволить суб’єктам господарювання у сферах природних монополій перекладати понаднормативні втрати в мережах на споживачів.

Також нагадаємо, що законопроект розроблено з метою імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність. Це є виконання взятих Україною  зобов’язань перед Європейським Союзом.

Довідково

З результатами голосування про направлення на повторне друге читання проекту Закону України «Про комерційний облік комунальних послуг» (№4901) можна ознайомитися за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=12175.

 

 

версія для друку